Nálunk durvul a hideg, Grönlandon pedig épp az ellenkezője zajlik. A szakemberek szerint Európában az történik, aminek a sarkvidéken kellene.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A világ legészakibb meteorológiai állomásán, az Északi-sarktól mindössze 640 kilométerre található grönlandi Kap Morris Jesupon mostanság melegebbet mértek, mint például Londonban.

Arrafelé a -30 Celsius-fok körüli érték lenne a normális, ehhez képest február 25-én 6,1°C-ot mutatott a hőmérő, ami ugyan nem számít rekordnak, viszont az állomáson ez volt a tizedik napja, amikor legalább a nap egy részében fagypont fölötti érték volt mérhető.

Ez pedig azt is jelentette, hogy

Grönlandon idén eddig 61 óra telt el fagypont fölött, vagyis háromszor annyi a 2017-ben összesen, és még csak március van...

Az Északi-sarkvidéket (az Arktisz) mindig is érzékeny területnek tartottákl, itt ugyanis felerősödnek (az ember okozta) felmelegedés hatásai. Alaszkánál például az lenne most a normális, ha partjainál be lenne fagyva a tenger, ehhez képest meg...

Nagyon nem jó a helyzet az Északi-sarkon

Ijesztő tempóban zsugorodik a jég, konkrétan soha nem volt ennyire kicsi.

(Forrás / fotó: erdekesvilag.hu / spiegel.de)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Nem a kávé a hibás, ha íztelen lett a jegeskávéd – Ez az oka

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
15% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés