Megnyílt a német boltlánc első klímasemleges magyarországi áruháza.

Bár az Egerben nyíló új Aldi az első a városban, 1450 négyzetméteres árusítóterével pedig az ország egyik legnagyobbja, ezért még nem írnánk hírt róla. Azért viszont már igen, mert az egri a cég első klímasemleges áruháza Magyarországon.

Az Aldi először ennél a boltnál alkalmazza legújabb, modern és komplex hűtés-fűtés rendszerét. Ennek lényege, hogy

egyetlen hűtéstechnikai megoldás biztosítja télen-nyáron az eladótér, a szociális helyiségek és a raktár megfelelő hőmérsékletét, valamint az árucikkek hűtését, amely télen az áruhűtés hulladékhőjének felhasználásával fűti az épületet.

A teljesen felújított ingatlan hűtéstechnikai rendszere, illetve az eladótéren belül a hűtőládák is klímasemleges hűtőközeggel üzemelnek, az épület energiaigényét pedig 100%-ban Magyarországon előállított zöldáram biztosítja. A parkolóban villanyautó-töltőt is kialakítottak.

(Forrás: Aldi)

Ez is érdekelhet:

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Nem csak azért fogadnánk el Irene meghívását, mert Madridban él

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
36% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés