Többmillió utast vonhatnak be az energiatermelésbe a világ első földalatti szélturbinái segítségével.

Földalatti szélturbinákat telepített az európai szélerőművek közt meghatározó Iberdrola cég. A jól hangzó állítás még igaz is, ugyanis arra voltak kíváncsiak,

mi lenne, ha a párizsi metróhálózat napi 4,5 millió utasát befognák az energiatermelésbe?

Bele is fogtak a kísérletbe, és bár még nem skálázták fel a rendszert a teljes metróhálózatra, kísérleti jelleggel már működik egy prototípus a Miromesnil állomáson, a 9-es és a 13-as vonalon.

A „földalatti szélturbinák” tervezésében közreműködtek a Junia technikum tanulói; a rendszert a valódi szélturbinák mellett a mechanikus órák működése inspirálta.

A lapátok már nagyon kis mozgásból is termelnek áramot, 3D-nyomtatással készülnek kukoricakeményítőből, így teljes mértékben lebomlóak.

Jelenleg napi 2000 Wattot termel a rendszer a Miromesnil állomáson, de ha a teljes hálózatra felszerelnék, a számítások szerint évente 30 ezer tonna szén-dioxid-kibocsátást takarítanának meg vele. Ráadásul a projekt nem áll meg Párizsnál, a következő város Madrid lesz, ahol szintén felszerelik majd a turbinákat.

Ez is érdekelhet:

Csak ámulunk Párizs legújabb csodája, a Grand Magic Hotel láttán

Teljesen maga alá gyűr a szállodai élmény Párizs új csodájában, ahol a vendéglátás találkozik a high-tech tematikus szórakoztatással.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Egy lány Dortmundból

Tianna egyáltalán nem tud öltözködni

Négy étel, amivel megtisztíthatod a szervezeted az ünnepi kajálásoktól és italozgatásoktól

További cikkeink a témában
Vagány és érzéki dizájncuccok karácsonyra, amivel tuti meglepetést okozol
Hirdetés