Új részleggel bővült Bécs évek óta üzemeltetett vadmentő állomása: a denevérlakban azért dolgoznak a szakemberek, hogy a segítségre szoruló denevérek minél előbb visszatérhessenek természetes élőhelyükre Bécs valamelyik zöldövezetében.

Bécs zöldjei, a Práter hosszan elnyúló parkja, a Bécsi erdő, a Duna-sziget pihenőövezete és a folyómenti ligetes területek nem csak a városlakók számára kínálnak kikapcsolódási lehetőséget. Mókusok, mezei nyulak, őzek, rókák, vaddisznók, denevérek is élnek ott sok más állatfaj mellett, akikre a város vadállatokért felelős ügyosztálya is figyel, a sérült, elhagyatott kölyköket a Wildtierservice vadmentő állomás látja el.

A denevérlakban kezelt egyik páciens (Fotó: Bohmann/PID)

Mivel denevérből is sokféle akad a város területén, ezért most új részleggel bővítették az állomás szolgáltatásait. A modern és jól felszerelt denevérlakban több helyiséget is kialakítottak az állatok számára, ahol ápolják és nevelik őket, szükség szerint rövid vagy hosszú távon gondoskodnak róluk. A hetven négyzetméteren kialakított denevérrészlegen belül rendkívül fontos szerepet kap a harminc négyzetméteres reptető, ahol a kicsinyek a szárnyaikat próbálgathatják, a gyógyult állatok pedig újratanulhatják a repülést. A denevérlak üzelemtetőinek célja, hogy a vadállatok minél előbb visszatérhessenek természetes élőhelyükre.

(Forrás: Bécs Város Külképviseleti Irodája. A nyitókép illusztráció.)

Ez is érdekelhet:

Bécs 2030-ra feleannyi növényvédőszert akar használni, mint most

Elfogadták a stratégiát, a fő elemek: érzékenyítés, képzés, és a szabályok szigorítása.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés