Egy eddig nem ismert békafaj bukkant elő Új-Guinea alacsonyan fekvő esőerdőiben. A csokibéka.

A Litoria mirára keresztelt kétéltű hasznos információkkal szolgálhat Ausztrália és a tőle északra található sziget ősi kapcsolatáról, mondták az ausztrál Griffith Egyetem és a Queenslandi Múzeum kutatói.

„A Litoria mira legközelebbi ismert rokona a kék levelibéka, más néven ausztrál levelibéka. A két faj hasonlóan néz ki, kivéve, hogy az egyik általában zöld színű, míg az újonnan azonosított fajnak általában bájos csokoládébarna színe van

– mondta Paul Oliver, az egyetem munkatársa.

Azért adtuk a Mira, vagyis latinul meglepő vagy furcsa nevet a Litoria nem ezen új fajának, mert meglepődtünk, amikor az Ausztráliában jól ismert és gyakori kék levelibéka egy eddig ismeretlen rokonát fedeztük fel Új-Guinea alacsonyan fekvő esőerdőiben.”

A Dél-Ausztráliai Múzeum munkatársa, Steve Richards szerint a Litoria mira vélhetően széles körben elterjedt faj lehet Új-Guineán, csakhogy azokat a mocsaras, krokodiloktól hemzsegő vidékeket kedveli, ahová az emberek nemigen merészkednek.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Nem csak azért fogadnánk el Irene meghívását, mert Madridban él

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
39% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés