Manapság törekvéseink – nagyon helyesen – többek között arra irányulnak a globális felmelegedés megfékezése, vagyis az élhető bolygónk megtartása érdekében, hogy csökkentsük az atmoszférába jutó üvegházhatású gázok mennyiségét. Egy kanadai cég viszont szintet ugrott a témában.

A Carbon Engineering ugyanis egy olyan technológiával állt elő,

amely 40 millió fa ültetésével azonos mennyiségű szén-dioxid kivonását teszi lehetővé.

Az eljárás lényege, hogy a levegőt ventilátorokkal teli hűtőtoronyba szívják be, ott speciális folyadékkal találkozik, amely reakcióba lép a levegő szén-dioxidjával. Számos technológiai lépés után tisztább szén-dioxidot vonnak ki ebből, a gázt felszívó folyadék pedig visszatér a légtérbe, ahová a piszkos levegőt szívják.

A cég egy másik módszert is kidolgozott, amely a kinyert tiszta szén-dioxidot a vízből származó hidrogénnel vegyítve folyékony gépjármű- és repülő-üzemanyaggá alakítja át.

És hogy ez mennyire fontos...

(Forrás: Szuperfarm, MTI, fotó: Pixabay)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Levédette volna Michelangelo nevét a Vatikán, de nem sikerült

Reméljük, Natashát nem büntették azzal, hogy százszor írja le a nevét

Sokáig tartanánk Melanának az esernyőt

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Valami csoda folytán neked sikerült jegyet szerezni a budapesti BL-döntőre?
3% Igen
97% Nem
Budapestre jönnek a világ legkeményebb sportfavágói
Hirdetés