A hulladék kétharmadát nem hasznosítják újra.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Egy évig tartott összegyűjteni-elemezni az adatokat, de megérte: december legvégén a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) közzétette a 2021-es, tehát tavaly előtti év hulladékgazdálkodási adatait. Ebből kiderül, hogy

az összegyűjtött összes települési hulladék mennyisége meghaladta a 3,270 millió tonnát.

Ennek jelentős részét (több mint 2,414 millió tonnát) továbbra is a vegyes hulladék tette ki, az egy emberre jutó települési hulladék mennyisége 336,11 kilogramm volt.

A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás körébe tartozó hulladék 32 százalékát hasznosították újra, míg az ártalmatlanításra szállított hulladék aránya 60 százalékos volt tavaly.

A fennmaradó 8 százalék a hulladék jellegéből adódóan keletkező technológiai veszteségből, illetve az ideiglenes tárolásra került mennyiségekből tevődik össze.

A 2021-ben begyűjtött hulladék

  • 74 százaléka vegyes,
  • 10 százaléka bio- és zöld,
  • 7 százaléka csomagolási,
  • 5 százaléka lom,
  • 1 százaléka üveg,
  • 3 százaléka az egyéb kategóriába tartozott.

(Forrás: MEKH. A kép illusztráció.)

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Német sorozatszínésznő a nap csaja

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés