Mexikóban vannak csodás helyek, de ez nem tarozik közéjük.

Több ezer haltetem borítja a Mexikó északi Chihuahua államában található Anahuac város melletti Bustillos-lagúna medrét. A helyi hatóságok szerint az extrém hőség (tartósan 40 Celsius-fok fölötti a hőmérséklet) és az annak következtében fellépő aszály áll a tömeges halpusztulás hátterében – és nemcsak a csökkent vízszint okoz problémát, hanem az is, hogy a maradék vízben koncentráltabbá válnak a szennyező anyagok, ami szintén károsan hat a lagúnában élő fajokra.

A helyi hatóságok gyorsmésszel „takarják be” az elpusztult halakat, mert attól tartanak, hogy azok gyors bomlása odavonzaná a rovarokat és betegségek terjesztésével veszélyeztethetik a közegészségügyet – a halak mellett tehenek és a szamarak is tömegesen elpusztulnak, mivel a gazdák is küzdenek a víz biztosításával.

A kormányzati adatok szerint Mexikó közel 90%-át sújtja aszály – ez a legmagasabb arány 2011 óta –, Chihuahua állam pedig különösen súlyosan érintett a problémában, a hőség és az aszály olyan komollyá vált, hogy sok mezőgazdaságból élő ember kénytelen volt elhagyni otthonát.

(Forrás: CNN, fotó: Reuters)

Ez is érdekelhet:

Közelgő éghajlati pokolról beszél az ENSZ

Úgy tűnik, haladunk a katasztrófa felé.

Egy szuperszámítógép kiszámolta, mikor hal ki az emberiség

Előbb, mint gondolnád, de pont azért, amiért gondolnád.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Katja szereti az állatokat, magára is varratott néhányat

Trükkök, ha beütne a kajakóma a karácsonyi zabálástól

Clarissa kedvéért még 23-án is hajlandók vagyunk sorban állni

További cikkeink a témában