Azt mondja, bőven elég lenne két hónapot dolgoznia az egész éves bevételéért.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Gloria Richards nem túl felkapott színésznő New York Cityben és Virginiában, aki nem is álmodik hollywoodi karrierről, jelenleg ugyanis színészként 167 dolláros órabére van. De igazából ez nem is számít már annyira, minthogy az év felében

egy sajátos fusival megkeresi a teljes éves bevételének 80-90 százalékát: milliomosok gyerekeivel utazik repülőn.

Valójában ez a mellékes olyan jól fizet, hogy bőven elég lenne két hónapot dolgoznia évente, ellenben annyira szeret gyerekekkel lenni, hogy ezzel a speciális bébiszittinggel tölti az év durván felét.

Persze ez a munka annyiban is szokatlan, hogy extra felelősséggel jár: nemcsak együtt utazik a gyerekekkel, de felügyeli az oktatásukat és az egyéb programjaikat is.

Nem biztos, hogy mindenki vállalná

Ami nála hobbi, az másnak leterhelő munka lenne. Naponta 2000 dollárt (kb. 700 ezer forintot) keres, amiért cserébe 12-15 órát dolgozik a szupergazdagok gyerekeivel, illetve az programjaik szervezésével.

Magánrepülőkön és jachtokon utazik, Porschékat és Teslákat vezet, és részt vesz a totyogósok szülinapi bulijain, ahol az iPad a legnépszerűbb partikellék.

A csillogásnak van egyfajta „érzelmi adója”: Richards sok időt tölt neurodivergens gyerekekkel, akiknek elég komplikált a kapcsolata a sokszor távol lévő szüleikkel. Ezen kívül mint gazdag fehér gyerekeket nevelő fekete nő sok helyzetben igen tapintatosnak kell lennie, különben a fizetése elvesztését kockáztatná.

(Forrás: CNBC, nyitókép: Unsplash, illusztráció)

Ez is érdekelhet:

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
36% Argentína
20% Franciaország
11% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
21% Egy másik válogatott
Így tapasztalhatjuk meg az igazán autentikus élményeket Horvátország minden régiójában
Hirdetés