A nap legfontosabb étkezése a reggeli, vagyis most éppen annak tartják a szakértők és a dietetikusok többsége, merthogy évről évre változik a státusza. Vagyis jelen állás szerint az a legrosszabb dolog, amit tehetsz a szervezeteddel, ha kihagyod. És vedd komolyan, mert a végén tényleg kicsinálod magad.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Journal of the American College of Cardiology című szaklapban megjelent tanulmány szerint

azok, akik elhagyják a reggelit, nagyobb eséllyel küzdenek szív- és érrendszeri megbetegedésekkel, mert sokkal nagyobb kihívás elé állítják az artériákat.

A kutatás 4000 felnőtt étkezési szokásainak és egészségi állapotának vizsgálta során jutott erre azt eredményre.

És valójában a helyzet akkor sem sokkal jobb, ha csak pár falaltot kapsz be.

És hogy mit kéne reggelizned?

A szakértők szerint a napi kalóriabevitel 20%-át kéne reggelire fogyasztanunk.

A táplálkozási szakértő és fiziológus Stacy Sims szerint energiát biztosító (pl.: mazsola, zabpehely, banán), izmot építő/karbantartó (pl.: lazac, tonhal, csirkemell, tojás), anyagcserét fokozó (pl.: grapefruit, brokkoli) és fájdalmat csillapító (pl.: kurkuma, gyömbér, meggy) ételeket lenne érdemes beépíteni az étrendbe.

(via ,  fotó: Pexels)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
11% Spanyolország
11% Anglia
3% Brazília
22% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés