Föld alatti gyógyfürdővel és termálfürdőkkel ellátott szobákkal épül luxusszálló egy száz éve elhagyatottan álló egykori ércbánya helyén Kínában.

Az ipari tevékenység sokszor súlyos, lassan gyógyuló tájsebet hagy maga után, mint a kelet-kínai Nanjing város mellett, ahol a Tangshan-hegység egykor dús vegetációját jókora területen tönkretette a hegyoldalt lebontó ércbányászat. Az évszázada elhagyatottan álló bánya váratlanul, egy luxusszálló segítségével kelt új életre.

Banyan Tree Nanjing Garden Expo belső tereit a Cheng Chung Design tervezte, és okosan, körültekintően keresve a megújulást. A hangsúly az ökológiai helyreállításon volt, a károsodott növényzet és az erodálódott talaj helyreállításán.

A cél érdekében az ötemeletes szálloda úgy néz ki, mintha azt is a hegyoldalból faragták volna ki, a szintek a kőbánya faragott kontúrjait követik, a 115 vendégszoba úgy nyúlik ki a fő közösségi terekből, akár a meredek sziklafalba kapaszkodó gyökerek.

A leglátványosabb mégis talán az épület tetejéről lelépcsőző parkosított kertek sora, ami egészen a völgy aljáig tart, ahol új hidakon és utakon közelíthető meg a helyreállított park.

A több mint 375 000 négyzetméteres összterület nem kicsi, cserébe mindent alárendeltek a helyi viszonyoknak: bátran használták a helyi durva anyagokat, a nyers, barázdált felületeket, ez pedig láttatni engedni, mi történt a helyszínen, nem tagadja el a múltat, de a növények visszatelepítésével és az új, életképes funkcióval a jövőbe is mutat.

Nemcsak utalások ezek, ténylegesen a bányából vittek be szerves elemeket az épületbe.

A kövekből, szobrok (például a medencében), díszek lettek, a különleges formájú recepcióhoz diófát és kagylókat is használtak, míg a bár közvetlenül a kőbánya sziklás lejtőire néz, miközben utánozza is a struktúráját.

A szobák színei a sziklafalakra nyíló kilátást tükrözik, a fekete, barna és szürke árnyalatokat retrós zöld egészíti ki – adja magát a környezettel való egybeolvadás asszociációja, míg összességében egy nyugodt hangulat. Minden szobát termálfürdővel szereltek fel, de van egy központi, zárt, föld alatt lévő gyógyfürdő is, skylit-medencével és  geotermikus forrással. Ezen kívül jógázni is lehet, van meeting room, ahogy ma már az lényegében kötelező, a hely múltjára pedig kiállítással és vezetett túrákkal is emlékeznek.

(Forrás: Interior Design, látványtervek: CCD/Ting Wang)

Ez is érdekelhet:

Túrajó séták, elektronikus zene és fénykísérletek az Inotai Hőerőműben

Ötven évig hőerőmű volt, most átalakították: elektronikus zene, térspecifikus installáció, virtuális és valóságos túrák költöznek a több ezer négyzetméteres ipari komplexumba.

Előre irigyeljük ennek az erdei hotelnek a vendégeit

350 madáretető gondoskodik a csicsergésről a Svédország erdejében lévő kétszemélyes hotelben, amit Bjarke Ingels tervezett.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Tianna egyáltalán nem tud öltözködni

Négy étel, amivel megtisztíthatod a szervezeted az ünnepi kajálásoktól és italozgatásoktól

Ki tartja be sikeresen az újévi fogadalmait?

További cikkeink a témában
Vagány és érzéki dizájncuccok karácsonyra, amivel tuti meglepetést okozol
Hirdetés