Manapság, ha látunk egy gyönyörű fotót, két dologgal biztos megvádoljuk: "tuti photoshop az egész" vagy "áh, profi felszereléssel én is tudnék ilyet".

Most, alig egy héttel a 2017-es győztesek kihirdetése után érkezett egy lista arról is, hogy a nyertes fotók milyen fényképezőgépekkel készültek.

Hogy mi a tanulság?

Igaz, hogy sok képet lőttek a Canon csúcskategóriás gépeivel - egyébként hiába az 5D újabb kiadása, a Mark IV, évek óta a Mark III viszi a prímet -, de akadt jónéhány olyan fotó is, amit erős alsó-kategóriás vagy közép-kategóriás masinával készítettek.

Ha pedig a márkákat vesszük górcső alá, a Canon és a Nikon mellett szépen futott a Fujifilm is az idei versenyen.

Egyébként 88,8%-ban DSLR, 5,55%-ban tükör nélküli, 5,56%-ban más típusú géppel készítették a legjobb képeket.

Érdekes statisztikák, és mindig jó látni példákat, amikor nem a gép teszi a fotóst, hanem a megfelelő pillanat, a technika és a tehetség.

(via PetaPixel)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Lilyvel kitalálunk valami beltéri elfoglaltságot a hétvégére

Formába hoznád magad a strandszezonra? Adunk néhány hasznos kajás tippet

Elég Kayle egy pillantása, és máris ő a kedvenc brooklyni modellünk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Jönnek vissza a V8-as motorok az F1-be. Mit gondolsz erről?
70% Végre! Minél előbb, annál jobb!
26% Ettől nem lesz izgalmasabb a bajnokság, de ártani nem fog.
5% Szerintem rossz döntés.
A limitált champagne-ritkaság, ami felkavarhatja a piacot és a gyűjtők egyik kedvence lehet
Hirdetés