Aranyként csillog az amazonasi esőerdő egy része, ami elég komoly problémát jelez.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Az asztronautákat igencsak meglepte, amit az amazonasi esőerdő perui része felett láttak a Nemzetközi Űrállomásról (ISS) december 24-én, ugyanis annak bizonyos részei aranyként csillogtak – előbb mutatjuk, aztán magyarázzuk:

A fénylő területek tulajdonképpen több száz, vízzel telt medence sárral körülvéve, ahol a növényzetet eltávolították, és amit a bányászok ástak a feltehetőleg illegálisan folytatott aranybányászat miatt. Ez a fotó tehát ékes bizonyítékul szolgál a régió romboló hatású aranybányászatának jelentős méreteire.

Peru vezető aranyexportőr, Madre de Diosban pedig szabályozatlanul zajlik a bányászat, több ezer bányász próbál ebből megélni. Egy 2012-es becslés szerint 30 ezer bányász dolgozott a régióban.

És ezzel nemcsak az a baj, hogy a kiterjedt bányászati ipar nagy mértékű erdőirtáshoz és az élőhelyek pusztulásához vezetett, de az a több tonnányi higany, ami az arany kinyeréséhez szükséges, mérgezi a helyi közösségeket is, plusz a szakemberek szerint jelentős mennyiség kerül a folyókba vagy a légkörbe.

Eközben...

(Forrás: BBC, fotó: NASA)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
22% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
19% Egy másik válogatott