A sanghaji Taian Table pár napja megkapta a Michelin-kalauz rangos elismerését. Másnap már nem nyitottak ki.

Kínában debütált a Michelin Guide, vagyis első alkalommal adtak ki kalauzt a távol-keleti, gigantikus méretű országban. Sanghajban, Kína kereskedelmi központjában található éttermek között 31 csillagot szórtak szét, ezek egyike volt a Taian Table.

Az áprilisban nyitott étterem társtulajdonosa és séfje Stefan Stiller, az ő kollégája, és társ-séfje a magyar Rácz Jenő, akivel a gastroguide.hu készített a napokban interjút, igaz, az kimaradt belőle, hogy az étterem abban a pillanatban bezárt, hogy Michelin-csillagot kapott.

Helyi lapok szerint az ok, hogy a Taian Table mindenféle engedély nélkül nyitott meg, ami Európában és a világ számos helyén elképzelhetetlen, Kínában viszont előfordul (ahogy a példa is mutatja). A lakók már jó ideje panaszkodtak a zajra, és a forróságra. Az étterem központi légtisztítója nem volt hangszigetelve, ami zavarta a lakók nyugalmát, az állandó olajszag miatt a lakók nem tudták kinyitni az ablakokat.

A Michelin kalauz főleg a kellemes hangulatot, és az innovatív konyhát dícsérte, de azóta kénytelenek voltak sajtóközleményben reagálni a kínos helyzetre. Az étterem azóta közleményt jelentetett meg a Facebook oldalán, hogy új helyre költöznek, és ezt az étterem ajtajára celluxszal is kifüggesztették egy pofás A4-es lapon.

Valami azt súgja nekünk, hogy a Michelin kalauz az új Taian Table kapcsán kicsit óvatosabb lesz.

(via: The Shanghaiist)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Cindy Crawford születésnapján nem ő a nap csaja

Ezt a cikket mutasd meg a főnöködnek: minél több dolgozó kap bónuszt, annál jobban teljesít a cég

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Ha mindened az utazás, akkor már most vésd be ezeket a napokat magadnak!
Hirdetés