Repülő- és helikopterleszálló is van a 166 méteres hajón, ami átválthat tengeralattjáró módba, és két kisebb tengeralattjárót is visz magával.

A Migaloo egy albínó hosszúszárnyú bálna, ami időnként felbukkan Ausztrália környékén, például Új-Dél-Wales partjainál. Meg egy jachtcsalád neve is, ami különböző típusú hófehér luxushajókat vonultat fel.

A legújabb családtag az M5: egy 166 méter hosszú szuperjacht, ami képes tengeralattjáró módban is működni.

Az M5-öt egy mindenre is vágyó tulajdonos igényei szerint tervezték: a kolosszális vízi jármű kettős héjazata teljesen össze tud zárni, hogy a világra végképp ráunó tulajdonos alámerülhessen vele.

Sőt, ha még tovább menekülne (akciófilmes jelenetek pörögnek máris a retinánkon), akkor odabent két kisméretű tengeralattjárót is talál, ezeket „kiegészítő vízi járműként” használhatja. (De miért éppen kettőt? Ha csak egy volna, nehezebb lenne tovább üldözni egy akciófilmes meneküléskor.) Mindenesetre a hajó minden lényeges védelmi berendezést és felszerelést megkapott vészhelyzet esetére.

De még nincs ám vége a luxusnak: a jacht képes repülőgépeket és helikoptereket fogadni a hátsó fedélzeten, sőt a helikopternek egy nyomás alatt lévő hangárt is terveztek a hajótestben.

Vagyis, akár helikopterestül is lemerülhet a víz alá. Ugyanakkor a fantáziadús tulaj örömmel lát a fedélzeten mindenféle járművet: drónokat, hőlégballonokat, terepjárókat, teherautókat és pick-upokat, a teljesség igénye nélkül. Ezek mind biztonságosan tárolhatók odabent, akkor is, ha átváltanak tengeralattjáró módba.

És mit lehet csinálni egy ilyen fantasztikus helyen? Hát nézni a műholdas tévét! Na jó, annyiban azért extrább, hogy van kültéri mozi, illetve interaktív szobák is, a net pedig hasít még a tenger alatt is egy speciális wifinek hála.

De a leglátványosabb maga a hajó, ami éjszaka fluoreszkáló zöld fénnyel világít.

Szerencsére azonban az M5 most még csak koncepció, ami nyitott az új tulajdonosok óhajai előtt, így szabadon lehet játszani a külső és belső kialakításával. Ötlet azért van: Christian Gumpold vezérigazgató legénysége vízi sportokat javasol, kajakkal, SUP-okkal, paddle boardokkal, kite szörfökkel, búvár- és vízisí-felszereléssel látná el a hajót.

Az adatok alapján pedig egy tankolással/töltéssel mintegy négy hétig vagy 15 ezer kilométeren át közlekedhet majd az M5. A merülési mélységet 250 méter környékére teszik, a sebességét 20 csomósra a vízen, és 12-re a víz alatt. Az elképesztő szuperjachtról itt találsz technikai adatokat és még sok fotót.

(Forrás: Designboom, Migaloo, látványtervek: Migaloo)

Ez is érdekelhet:

Jártál már tengeralattjáróban? Ebben a múzeumban megteheted!

Vajon hogyan éltek az emberek egy 1936-ban készült tengeralattjárón? A pici ágyakat, szűk tereket, a komplikált vécét elnézve alighanem rém kényelmetlenül.

Egy teljesen hófehér bálna bukkant fel Ausztrália partjainál

Nagy szó, ugyanis nem sűrűn mutatja meg magát Migaloo.

Ha fürdőkádad van, szinte egy tengeralattjáród is van

Csak ki kell bontani, barkácsolni kicsit, aztán kikapcsolni a természetes életösztöneid, és belemászni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés