Környezetéhez illeszkedve csupa kő, mégis rendkívül otthonos ez a görögországi villa, amivel a közelben megtalálható ókori őrtornyokat idézik fel.
A dél-görögországi Peloponnészoszban található a Mani-félsziget, a manióták otthona, akik azt állítják, hogy az ókori spártaiak közvetlen leszármazottai. Csupa kő ez a táj, kővel vannak kirakva az utcák, kőből vannak a házak és a templomok. A most következő villa építésének ötlete is ebből a korból származik.
Mani épületeinek egyik sajátos jellemzője, hogy magányosan álló, kőből épült lakótornyok voltak,
amelyek a zord tájon egyben őrtoronyként is működtek. Ezt idézi meg a két kőházból álló villa, amelyeket úgy terveztek, hogy kapcsolódjanak a környezetükhöz, felelevenítve a térség jellegzetes építészeti motívumait.
Pergolák, félreeső sarkok a csendes pihenéshez, lakóterek és végtelenített medencék vannak itt, amelyek szinte összemossák a horizontot az égbolttal.
Az épületekhez olyan természetes építőanyagokat választottak, amelyek magukon hordozzák az idő jeleit. A monolit formát, a kőfalakat pedig a fa meleg és puha felületével tették barátságosabbá.
Mani tájai és a területen található anyagok adtak ihletet a belső terek berendezéséhez.
A cél az volt, hogy a kőfalak között is otthonos lakótereket hozzanak létre, amihez az időtlen formájú bútorok is hozzájárulnak. A formák egyszerűek, a bútorok a tölgyfa kétféle árnyalatában készültek, a kárpitok és a szőnyegek is földszínű tónusokat követnek, egyensúlyba hozva a belső tereket a mani tájjal.
Monolith House, Mani, Görögország
- Építés éve: 2021
- Terület: 290 m²
- Építész: Desypri & Misiaris Architecture
- Vezető építészek: Aristeidis Misiaris, Ira Desypri
- Belsőépítészet: Interior Design Laboratorium
- Világítás: L+DG Lighting Architects
- Fotó: Giorgos Sfakianakis
Ez is érdekelhet: