A „soha” a hetvenes évek óta értendő, de akkor is nagy eredmény.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Bécsben a hetvenes évek óta mérik a levegőminőséget. 2020-ban olyan tiszta volt a város levegője, mint még soha, pedig már 2019-ben is nagyon jó eredményt értek el. Akkor a légszennyezettség a város összes mérőpontján az EU-s határértékek alatt maradt.

Néhány órányira van tőlünk a világ legzöldebb városa

Zöldebb Münchennél, Berlinnél, Madridnál is.

Az osztrák főváros számos intézkedéssel érte el azt, ami tíz éve még elképzelhetetlen volt. Folyamatosan fejlesztik a tömegközlekedési hálózatot, bevezették az éves bérletet, amelynek köszönhetően

a bécsiek napi egy euróért utazhatnak a buszokon, villamosokon és metrón,

alacsony károsanyag-kibocsátású járművekre térnek át, és támogatják az e-mobilitást.

Zöld oázis a bécsi Phorusgasséban

Szintén hozzájárulnak a légszennyezettség csökkentéséhez az olyan klímavédelmi intézkedések, mint a lakóépületek energiahatékonyságot növelő felújítása, a nagy építkezések környezetszennyezésének csökkentése, a távfűtés kiterjesztése vagy a közterületek hatékony síkosságmentesítése.

Ez is érdekelhet:

(Fotó: Christian Fürthner/PID)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
18% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés