Ha esetleg vásárolnál magadnak egy kis történelmet, akkor Michelangelo Buonarroti villáját éppen neked találták ki.

A Castellina városában található gyönyörű villát a reneszánsz és a képzőművészet egyik legkiemelkedőbb alakja még 1549-ben 2281 firenzei forintért vásárolta meg – ez az összeg ma kábé 84 millió magyar forintnak felelne meg:

Jelenlegi tulajdonosa, a Busoni család pedig 1973-ban vette meg a mintegy 2,5 hektárnyi telken fekvő, 1200 négyzetméter alapterületű, 10 hálószobával és 7 fürdőszobával rendelkező házat. Az új tulajok csak később a városi irattárban tudták meg, milyen kincshez jutottak hozzá.

A villát felújították és berendezték, most pedig eladnák 9,27 millió dollárért, azaz kicsivel több mint 2 milliárd forintért akár a tiéd is lehet.

Megadjuk az elérhetőséget, hátha komolyan érdekel a dolog: Handsome Properties International, 843-727-6460

(Forrás / fotó: architecturaldigest.com, dailymail.co.uk)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Lunának elkészítenénk a város legjobb sonkáját

7 millió forinttal is többet kereshetnek évente a diplomások az érettségizettekhez képest

Bemutatjuk a Victoria's Secret egyik angyalát

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te már vettél részt utcai verekedésben?
12% Igen, többször is.
18% Igen, volt egyszer rá példa.
70% Nem.
Megnéztük a belváros legújabb, izgalmas lakóingatlan-fejlesztését
Hirdetés