Személyzet sehol, a kávé mellé egy lepecsételt boríték érkezett a tálcán a 80-as évekbeli sci-fi hangulatú helyen.

80 jen, azaz nem egész 200 forint (bár a forintnál sosem lehet tudni, olyan könnyen el tud szállni szegény), mindenesetre a tokiói The Secret of Drip kísérleti kávézójában az összes tétel mindössze ennyibe került. Talán szerencsésebb a világváros saját egyéb lehetőségeivel összehasonlítani: nos, ez olcsóbb, mint egy átlag automatás kávé ott.

Ráadásul a hiperolcsó hipszterkávét a divatmárkák flagship store-jaival teleszórt Haradzsuku negyedben, az Omotesando boulevaron lehetett kapni.

De nemcsak ennyiből állt a misztérium: odabent semmilyen személyzet nem volt, helyette egy csinos rendeléslapot kellett kitölteni, bedobni egy cseppformájú lyukon, majd a pultnál lévő terminálnál fizetni.

A rendelésilap 17 tételt tartalmazott, a legtöbbnél különböző kiegészítő opciókkal. Összesen 56 féle variáció létezett, és az aktívan tesztelő Japan Today újságírói szerint a hely olyan hangulatot árasztott, mint egy 80-as évekbeli sci-fi.

Ahogy a szlogen mondta, itt „Nincs barista, de a kávé finom” – és tényleg ezt tapasztalták a távoli kollégák. Kávézás után pedig egy lepecsételt borítékot találtak a tálcán, benne egy levéllel a The Secret of Drip titkáról: nos, a kávékat a UCC’s Drip Bot nevű japán kávétársaság gépeivel és kapszuláiból készítették, a kávé ára is a kapszulák árából indult ki.

Végül mélyen lent egy utóirat állt: Kopogjon az ajtón, amin egy nagy kérdőjelet lát!

Be is kopogtak, mire csak találkozhattak egy élő alkalmazottal, aki bemutatta nekik, hol és hogyan készült a kávéjuk. Sajnos a kísérlet júliusban véget ért, mindenesetre a hely honlapja még elérhető, és reméljük, a sikeres tesztet megismétlik majd, esetleg máshol, más formában is.

(Forrás: Japan Today)

Ez is érdekelhet:

Japán teaház egy cseh tóparton

Belépéskor le kell hajolni egy alacsony léc miatt, odabent kiegyenesedve viszont rögtön elénk tárul a kilátás: ilyen egy japán teaház – a cseh–lengyel határon.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Trükkök, ha beütne a kajakóma a karácsonyi zabálástól

Clarissa kedvéért még 23-án is hajlandók vagyunk sorban állni

Így jutottunk a nyugati minimalizmustól az eklektikus ezredfordulón át az okosotthonokig – 20 éves a MaxCity, Kovács Zsófival beszélgettünk

További cikkeink a témában