Új-Zéland, Norvégia és Svájc után az Egyesült Királyság is csatlakozik az emberséges homárfőzési egyezményhez. Azt továbbra sem tudni, hogy ugyanúgy érzékelik-e a fájdalmat, mint a gerincesek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Új-Zéland, Svájc és Norvégia után az Egyesült Királyságban is illegális lesz a homárok, egészen pontosan a rákfélék és bármilyen puhatestűek halálra főzése.

Az új törvényjavaslat szerint az említett állatokat a főzés előtt legalább el kellene kábítani, hogy ne érezenek fájdalmat és ne haljanak meg borzalmas kínok között.

Arról már korábban mi is írtunk, hogy egyelőre nem tudjuk biztosan, mit éreznek a homárok, amikor halálra főnek. Különbséget kell tenni ugyanis fájdalomérzet és fájdalomérzékelés között.

A témában korábban itt írtunk bővebben:

Sírnak-e a homárok, miközben halálra főzzük őket?

Félnek a haláltól, de vajon éreznek-e fájdalmat?

Hypebeast; kiemelt kép: Getty Images

Ez is érdekelhet:

Megvan az év fagyija!

Chili is van benne és Bíborka a neve.

Érintésmentes menüvel támogatják a hazai éttermeket az újranyitás után

Rendkívül pozitív a visszajelzés a Coca-Cola fejlesztéséről.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
31% Argentína
23% Franciaország
16% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott