A levegőben szálló, légszennyező részecskék mértéke egyes helyeken tizenhatszorosa, az indiai kormány által még biztonságosnak tartott szintnek.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Újdelhi lakói az utóbbi napokban mindent megtesznek azért, hogy a gyerekeiket és idősebb hozzátartozóikat óvják a brutális füstködtől és annak egészségromboló hatásaitól, ám ez egyáltalán nem egyszerű, hiszen a saját otthonaikban sem sokkal jobb a helyzet, mint az utcákon. A szemet irritáló és a torkot kaparó füst olyan sűrű, hogy már a napot is alig lehet látni rajta keresztül.

A rendkívüli helyzetre való tekintettel az iskolákat is bezárták néhány napja, hogy ezzel is óvják a gyerekeket. Az UNICEF statisztikái szerint ugyanis évente nagyjából 600 ezer öt év alatti gyermek hal meg a levegőszennyezés miatt világszerte. Emellett az építkezéseket és az erőművek működését is leállítják néhány napra.

KABIR BEDI on Twitter

A New York Times beszámolója szerint a jelenlegi szmog olyan káros az indiai főváros 20 millió lakosára nézve, mintha két doboz cigarettát szívnának el naponta.

(NY Times)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
35% Argentína
18% Franciaország
15% Spanyolország
10% Anglia
3% Brazília
19% Egy másik válogatott
A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk
Hirdetés