Eredeti izlandi birkabőr, nyers beton, acél és fa, fent vendéglő, lent kocsma, és mindenhol viking relikviák. Ilyen egy nagy adag Ausztráliába importált Észak.

Nyers beton, sötét tónusok, vaslánc, helyenként fehérített fával oldva, belsőségesebb terekkel, két szinten – ez egy Mjolner kocsma Melbourne kellős közepén. Pontosabban alul kocsma, felül étterem, de mindvégig az északi dizájn jegyében.

Étterem és kocsma – adta magát az ötlet, hogy a tereket a viking kultúra két meghatározó eleme – a lakoma és az ivás – köré tervezzék.

Sydneyben már működött egy Mjolner, amit tanulmányozott persze a Studio Y, de a melbourne-i egységnek saját arculatot tervezett. Amint átjut a vendég a hatalmas, kézzel faragott faajtón, egy viking hajó árnyékában eldöntheti, hogy lefelé vagy felfelé indul el.

Nyers beton és bőr, szabadon hagyott téglák, fehérített fa és világos festések – mintha egy csata után ülnél lakomát. És bekerült egy sereg viking motívum is, de szerencsére nem tolakodó módon:

a mennyezettől a padlóig lógó térelválasztó lánc egyik oldalról nézve Odin motívumot rajzol ki; a falakon pajzsok, díszkürt, viking kések, a szalvétában rúnaírásos Mjolner felirat.

A jókora húsfeldolgozó részbe múzeumi minőségű harci tárgyak kerültek, köztük egy húszezer dolláros kard. A berendezés jól illik az ételekhez is.

Az alsó szint szintén sötét tónusú, mégis hangulatosabb, melegebb tér, ami mintegy a lakoma utáni ünnepélyességnek hódol. A térelválasztók nyersacélból kétszárnyú ajtók, a falakon préselt fapanelek, míg

a fülkék intimebb, nyugodtabb részek, fényűző kárpitokkal és egyenesen Izlandról importált, birkabőrrel.

Megtartották az eredeti épületburkot, míg az új oszlopok és gerendák összekötik az újat a régivel. A rugalmasan alakítható zónák privát és nyilvános rendezvényekre is alkalmassá teszik a vendéglőt.

A Mjolner kilép abból, amit hagyományosan egy bárról gondolnánk, és egy múzeumi térrel elegyíti azt a kiállításszerűen megjelenő viking tárgyaknak köszönhetően. A munka finomhangolására jellemző, hogy a világításért két külön stúdió felelt: az Ambience Lighting mellett a speciális fényeket az Ilanel Design Studio tervezte meg.

(Forrás: Studio Y, fotó: Yaron Kanor)

Ez is érdekelhet:

A rúnaírásos bluetooth-ról nehéz elhinni, hogy nem netes mém

Egy 10. századi skandináv királyról kapta a nevét a Bluetooth, a logója pedig a király monogramja rúnaírással – csak egy lökött netes mém vagy tényleg így van?

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

Téli bőrápolás férfiaknak: miért van rá most jobban szükséged, mint valaha?

További cikkeink a témában
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Hirdetés