A mérvadó The Economist február 4-én tette közzé a világ legdrágább városait tartalmazó listáját. Történt néhány meglepő változás a korábbi évekhez képest!

  1. 10 / 10

    Genf, Svájc

    Genf már több alkalommal is vezette a nagy hagyományokkal bíró gazdasági lap listáját, idén szégyenszemre be kell érnie a tizedik hellyel. Hét pozíciót zuhanni elég szokatlan, a The Economist összeállításában nem jellemzőek az ekkora mozgások, de idén sok ilyen le-fel liftezés történt.

  2. 9 / 10

    Caracas, Venezuela

    Venezuela gazdasága kis túlzással sem nevezhető erősnek, fővárosa pedig nem tartozik a legnépszerűbb turisztikai célpontok közé, ám a tavalyihoz képest huszonöt helyet javítva mégis a top tízbe katapultált. Szakértők szerint ennek oka a húszszázalékos infláció, és az amerikai dollár fix árfolyamon történő váltása. Caracas ugyanolyan hely maradt, mint volt, csak elszabadultak az árak.

  3. 8 / 10

    Párizs, Franciaország

    A tavaly a hatodik helyet birtokló fény városa is olcsóbb lett valamelyest, de lehet, hogy csak a riválisok lettek költségesebbek. A top húszban nyolc európai metropolisz szerepel, vagyis Ázsia után itt vannak a legdrágább városok.

  4. 7 / 10

    Zürich, Svájc

    Svájc továbbra sem számít olcsó helynek, de Zürich hat helyet zuhanva idén már csak a hetedik helyen szerepel. Azért még ne kezdjünk el aggódni a svájci gazdaságért.

  5. 6 / 10

    Szingapúr

    A világ húsz legdrágább városából tizenegy Ázsiában található, és ez meglehetősen beszédes adat. Folyamatosan emelkednek a költségek, és minden bizonnyal egyre több város kerül majd fel erre a listára a régióból.

  6. 5 / 10

    Melbourne, Ausztrália

    Az erős ausztrál dollár nagy szerepet játszik abban, hogy Melbourne négy helyet jutott előre a The Economist listáján.

  7. 4 / 10

    Oslo, Norvégia

    A korábban méregdrága svájci városok olcsóbbak lettek, de Norvégia büszkesége belehúzott, és így már ez a hely számít Európa legdrágább pontjának.

  8. 3 / 10

    Sydney, Ausztrália 

    Az ausztrál városok mozogtak legtöbbet a tavalyi évhez képest. Sydney Melbourne-höz hasonlóan négy pozíciót javítva teljesített, így a két legnagyobb ausztrál város meglepő módon igen előkelő helyen tanyázik.

  9. 2 / 10

    Oszaka, Japán

    Oszaka Japán második legnagyobb, egyben a világ második legdrágább városa is. Japán alaposan megdrágult egy év alatt, Oszaka például tavaly a harmadik volt ebben az összeállításban.

  10. 1 / 10

    Tokió, Japán

    Japán fővárosa a második helyről ugrott az elsőre, így visszaszerezte két évvel ezelőtt is tartott pozícióját. Az első két helyet tehát a távol-keleti ország metropoliszai birtokolják, aki oda készül, akár csak turistaként, az – ahogy a mondás tartja – vigyen magával sok pénzt, meg egy ezrest.

    Akik New Yorkot vagy éppen Los Angelest hiányolják a listáról, azoknak eláruljuk, hogy a két megapolisz holtversenyben a 27. helyen végzett. Észak-Amerikai város egyébként nem került be az első húszba.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Koreában van egy elhagyatott síparadicsom, amit az olimpia sem tudott megmenteni

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés