Rádspiller Béla például döntetlenre rakta a magyar és osztrák B-válogatottak meccsét, pedig mindenki hazai győzelmet várt. Bejött neki.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Íme, az eseményről készült hivatalos fotó:

Budapest, 1956. október 23.Rádspiller Béla a Hungária Vegyi Mûvek cellatermi égetõje 640 ezer forintot nyert a totón. A nyereményt az üzem ebédlõjében fizették ki. Rádspiller Béla feleségével, legkisebb gyermekével és a totó nyereménnyel.MTI Fotó: Jármai Béla

Rádspiller sztorija körül kész legendárium alakult ki, amelyért nagyban felelős Szabó Illés újságíró, aki Telitalálat címmel írt könyvet a sztoriról, és később filmet is készített az esetről. Szabó bevallottan fikciós elemeket tartalmazó könyvében a totónyertes a forradalom káosszal teli napjaiban egy kocsmába költözik be, ahol folyamatosan vendégül látja a környéket.

„Mintha azt hallották volna, hogy az egész utca, ahol lakott, merev részeg volt a forradalom alatt, meg mintha… Igen, mintha ’57 áprilisában beállított volna a gyárba, hogy tartoznak neki még háromszáz forinttal… Azon túl semmi. Eltűnt, hírét se hallották. (…) Még a családtagjai sem kerültek elő.”

A sztori vége, hogy a kocsmát egy szovjet tank szétlövi, de a főszereplő megmenekül, igaz, a pénzt elveszíti.

A valóságban azonban egészen más történt. Az Urban Legends alaposan utánajárt a legendás totónyertes valódi történetének, teljes sztori itt.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nem az nyer, aki a leggyorsabb – vezettem a világ egyik legtakarékosabb versenyautóját

Sportfotózás mobillal? Ezzel a Leica-kamerás Xiaomi-telefonnal bámulatos képeket lehet lőni

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Külföldi vagy hazai nyaralás?
43% Külföldi
24% Hazai
32% Idén egyik sem