A magyar tenger fővárosának hívott hely önmagában is megér egy hosszú hétvégés túrát, de találtunk egy többcsillagos okot is arra, miért érdemes elutazni a tó északnyugati sarkába.

Ez az opció jó két hónapja él, hiszen a közvetlenül a vízparton felhúzott Sirius Hotelt – merthogy róla van szó – idén májusban festették csak fel a balatoni óriásvászonra. Az első tapasztalatokra építve viszont merünk nagyot mondani és egy bő kétnapos, tartalmasra sikerült ott tartózkodás után mindjárt a környék topszállodái közé soroljuk.

Az éjszakai égbolt legfényesebb csillagáról elnevezett komplexum minden négyzetcentiméterén érződik még az újdonság varázsa és illata – utóbbi nyugodtan érthető szó szerint, plusz láthatóan a hotelt körbeölelő tekintélyes zöldfelület fái és virágai is a serdülőkorukat tapossák csupán.

Azt nem lehet mondani, hogy az időjáráslottón mind az öt számunkat kihúzták volna, mert az áhított kellemes meleg helyett mufurc felhők és hűvösebb szelek dominálták a keszthelyi napjainkat. Ennek is megvolt az előnye:

több idő jutott felfedezni és belakni a hotelt, illetve ilyenkor mutatja meg legfotogénebb oldalát a Balaton.

Megmagyarázhatatlan zöldes-szürkés színekben mutatkoztak a zaklatottnak tűnő hullámok, az öböl hátterét vészjóslóan ható viharfelhők rajzolták, a messzi távolból pedig alkalmanként felvillant egy-egy sárga pont. Még éppen terasz-kompatibilisnek számított ez az idő, úgyhogy egy pohár bor társaságában nyugodtan ki lehetett ülni.

A hotel enteriőrje egyébként több ponton rezonál a tó színvilágával. Az étterem és a közös helyiségek szőnyegei a nagy vizet idézik, a lobbyban ismerősként köszönnek a halványkék hullámok. Apropó lobby: talán az egész szálloda leghangulatosabb tere ez. Egy kifinomultabb világot láttat, köszönhetően a bár, a kényelmes kanapék és fotelek, no meg a hatalmas panorámaablakok alkotta miliőnek.

Az eleganciát a letisztult stílusú, teraszos szobák alapfelszerelései között is megtaláltuk (egy-két kép azért tudna emelni a hangulaton), a négycsillagos szálloda legtöbb szobája pedig szerencsére Balatonra néző kilátást ad. Az egyedül vagy párban érkezők standard, LakeSide vagy ParkSide szobák közül választhatnak, míg a családoknak vagy baráti társaságoknak az összekötő ajtós Connecting szobák tűnnek ideálisak. Luxuspihenésre kilenc lakosztályt alakítottak ki.

A lazuláshoz a közös wellness-szekció csábít. A külső élménymedencében hűvösebb kinti hőmérséklet esetén sem leszünk libabőrösek, a belső medencékben pezsgő- és buborékfürdők csiklandoznak, a relaxban pezsgőágyakon lehet kiradírozni a stresszráncokat, de akad sodrófolyosós izgalom is.

Természetesen feliratkozhatunk különféle masszázsokra és kezelésekre, mint ahogyan szaunából is van bőven választék (textiles és textilmentes verzióban): kiemelendő közülük a kőszauna és a sóbefúvásos infraszauna, valamint a privát elvonulási lehetőség a Harmony Islandre, ahol kulcsra zárhatjuk a zavaró tényezőket.

Jól is esik amúgy az ejtőzés egy környéket bejáró e-bike-os túra (lehet ilyen bringát bérelni a szállodában) vagy egy nagyobb séta végén.

Az ország leglátogatottabb kastélya, Keszthely fő látnivalója húszperces gyaloglással kipipálható, de a város sétálóutcája, illetve a Siriusból könnyedén elérhető parti sétány etapjai ugyanúgy segítenek kellemesen elfáradni. Esőnapra jó a „játékszoba” (fun corner) trendi és klasszikus játékokkal, lehet például gyakorolni a 180-akat egy későbbi otthoni dartsbajnoksághoz.

Külön szót érdemel a hotel magyar és francia stílusjegyeket ötvöző étterme, ugyanis nem az átlag szállodai nívót hozza és nem csak azért, mert az ablakok mögött egy tűzfal helyett a Balaton látszik.

Nem véletlenül fine bistro besorolású a SunRise: a szezononként változó á la carte étlapjáról irdatlan adagok érkeznek a puha húsú, finoman bepácolt BBQ-oldalastól kezdve a dekoratívan, piros fazékban tálalt, „egész estés” bőséges húslevesen át a simogatóan lágy túrógombócig.

A svédasztalos reggelihez és vacsorához roskadozik az asztal, de pont annyi a kínálat, hogy fejvakarás nélkül lehessen választani, legyen szó idénygyümölcsökről és -zöldségekről, kencékről, vegaopciókról, halakról, hazai és francia klasszikusokról, akár fokhagymakrémlevesről vagy a kedvenc gulyásunkról. Érdemes saját kis degusztációs menüt összepakolni.

Nem szándékozunk a Siriust az évtizedekkel ezelőtti klasszikus balatoni piros napernyős panziós hőskorszak képviselőihez hasonlítani, de a tó partján akarva-akaratlanul beugranak ezek az emlékképek, hogy aztán neutralizáló nélkül is villámsebesen törlődjenek. Annak is megvolt azért a maga bája, ám nagyon más világ ez már itt, 11 ezer négyzetméter alapterületen, 128 szobával, 159 parkolóhellyel, spa- és wellnessrészleggel, modernkori vendégelvárásoknak megfelelően magas színvonallal.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

Koreában van egy elhagyatott síparadicsom, amit az olimpia sem tudott megmenteni

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés