A litván származású, de Új-Zélandon élő Vidam Perevertilov tudna erről mesélni. Talán még film is lesz belőle.

Az 52 éves hajógépész ugyanis beborult a Silver Supporter nevű teherhajóról a Csendes-óceánba, és úgy maradt életben, hogy belekapaszkodott egy szemétdarabba – mesélte a fia a Stuff-nak.

Főhősünk a hajó motorjánál teljesített éjjeli szolgálatot, ám nem érezte jól magát, ezért felment levegőzni. Szédült, melege volt, és vélhetően elájult, mert a legközelebbi emléke már az, hogy a vízben van.

Perevertilov úr 16 órát töltött a Csendes-óceánban, és úgy élte túl ezt a filmbe illő kalandot, hogy több kilométer úszás után talált egy, az óceán felszínén úszkáló hulladékdarabot és abba kapaszkodott. És várta, hogy kimentsék.

A Silver Supporter legénysége nagyjából hat órával a vízbe esése után vette észre, hogy nincs a hajót, azonnal vissza is fordult és a keresésére indult. Ekkor már a Tahiti közelében működő francia meteorológiai intézet is a keresésére küldött egy hajót. Végül a saját kollégái találtak rá 16 óra lebegés után, elmondásuk szerint nagyjából 20 évet öregedett Vidam pajtás.

De van, amikor óra készül belőle:

Óceáni műanyagszemétből készült Tom Ford új karórája

Ahhoz képest, hogy hulladékból van, elég jól néz ki.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Basszust a népnek! – Ezek a magyar partyhangszórók rendesen átrendezhetik a piacot

Európa legkülönlegesebb karácsonyi vásárai

A Player kérdése: Elkezdted beszerezni a karácsonyi ajándékokat?
37% Naná, idén nem bízok semmit a véletlenre!
25% Fejben már igen, gyakorlatban még nem.
38% Van még idő, majd decemberben!
Advertisement
Hirdetés