Talán még a legvéresebb szájú Star Wars-fanok is kénytelenek elismerni, hogy a Skywalker kora fogadtatása igen vegyes mind a kritikusok, mint a nézők részéről.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

Ezt két adattal könnyedén alá tudjuk támasztani. A kilencedik Star Wars jelenleg 108 ezer nézői szavazat alapján 7,0-ás pontszámon áll az IMDb-n, míg a Metascore-értékelése még ennél is cudarabb: a kritikákat összesítő oldalon mindössze 54-en áll a százból.

Ha szuperfan vagy, akkor a következő bekezdést a lelki nyugalmad érdekében inkább ugord át!

A fenti már csak azért is érdekes, mert az önmagukat a legnagyobb rajongóknak definiáló nézők által habzó szájjal gyűlölt Az utolsó Jedik közel félmillió értékelés alapján 7,1-en áll az IMDB-n, míg a Metacritic-pontszáma egy előkelő 85-ös. Ezt persze ne nagyon emlegessük a Facebookon, mert a filmet utálók nagyon hamar elküldenek bárkit a francba, aki nem hajlandó velük együtt köpdösni Rian Johnson alkotását!

Rian Johnson-gyűlölők, innentől visszakapcsolódhattok!

Szóval igen megosztó lett J.J. Abrams Skywalker-sagát lezáró alkotása, amit a Vanity Fair újságírója is megemlített neki egy beszélgetés során, majd arra is rákérdezett, hogy a rendező szerint azoknak, akiknek nem tetszik a Skywalker kora, valami elkerüli-e a figyelmüket. Abrams pedig ezt válaszolta:

„Nem, inkább azt mondanám, hogy igazuk van. Ahogy azoknak is igazuk van, akiknek jobban tetszik ez a film, mint bármi más.”

Vagyis szerinte mindenkinek igaza van. Megúszós, konfliktuskerülő válasznak tűnhet, de igazából ennél szimpatikusabban nem is nyilatkozhatott volna a rendező.

Ha az interneten egymást anyázó „rajongók” is felfognák, hogy a tetszik-nem tetszik kérdéskör nem intellektus, hanem ízlés dolga, végre nem nézne ki úgy lassan minden Star Wars-ról szóló eszmecsere, mint egy kistérségi trolltalálkozó.

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

Már csak párat kell aludni és otthon is nézhető lesz az idei év horrorszenzációja

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
33% Argentína
20% Franciaország
16% Spanyolország
9% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés