Amíg nálunk a távirat szűnt meg, a dánoknál a levelezés.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A PostNord, vagyis

Dánia állami postaszolgálata, 2025 végén beszünteti a levélkézbesítést, arra hivatkozva, hogy a század eleje óta kilencven százalékkal csökkent a levélforgalom

– írta meg a BBC.

A döntéssel egy 400 éves szolgáltatást tüntetnek el a dánok, és mindezzel 1500 postafiók fog eltűnni az országból június elejétől, és ugyanennyi dolgozó veszti el az állását. De Thomas Danielsen közlekedési miniszter igyekezett megnyugtatni a dánokat, mondván, továbbra is küldenek és fogadnak leveleket, mivel „szabad piac van a leveleknek és a csomagoknak egyaránt”.

Azért Dánia az úttörő, mert a világ egyik leginkább digitalizált országa, ott szinte mindenre van egy applikáció: kevesen használnak készpénzt, a jogosítványt és egészségügyi kártyát is az okostelefonjukban hordják, és szinte minden szolgáltatás online intézhető.

A levelek száma a század eleje óta 1,4 milliárdról tavaly 110 millióra csökkent.

Mi tudnak ezek ott északon a Postáról:

A világ 20 legjobb postája közé került a Magyar Posta. És ez komoly!

Először azt hittük, hogy a Hírcsárda szivárgott be az MTI-hez, de úgy tűnik, nem vicc.

(Fotó: Francis Dean/Corbis via Getty Images)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
34% Argentína
19% Franciaország
17% Spanyolország
8% Anglia
4% Brazília
17% Egy másik válogatott
Liverpool után az otthonodban találkozhat a csúcsteljesítmény és a prémium életmód
Hirdetés