Mielőtt te is kifizetnél dupla vagy tripla árat egy hazai nyerészkedőnek, jusson eszedbe, hogy az ilyenek miatt nem jutott neked a Sony konzoljából annak megjelenése idején.

Legújabb cikkeinkért kövess minket a Player Google News oldalán is! Foci-vb 2026
Kövesd velünk a vb legfontosabb pillanatait!

A Business Insider szerzőjének igazságérzetét is nagyon bánthatta a dolog, és rendesen elámerült a nyerészkedő-szubkultúrába, melynek során egészen elképesztő dolgokra bukkant.

A lap munkatársa például azt is kiderítette, hogy az Egyesült Királyságban nagyjából 3500 konzol került viszonteladó magánszemélyek kezébe, és ezek közül 221 darabot egyetlen ember, a 22 éves Mark F szerzett meg, hogy aztán dupla áron továbbadhassa azoknak, akik elől elcsaklizta az újdonságot.

Sajnos bőven akadtak olyanok, akik hajlandóak voltak neki 300 ezer forintot kifizetni az eredeti 185 ezer forintos ár helyett – természetesen angol fontban értve –, így emberünk

egy hét alatt nagyjából 12 millió forintos nyereséget realizált.

A Sony egyszerűen képtelen volt annyi konzolt a boltokba küldeni, amennyire igény mutatkozik, épp ezért kikötötték, hogy egy háztartás csak egy gépet vásárolhat, amit a nyerészkedőknek különböző trükkökkel mégis sikerült kicselezniük.

Mi továbbra is ezt javasoljuk neked:

Légy okos, és ne fizess kétszer annyit egy PlayStation 5-ért!

Magyarországon is beindult a nyerészkedés a Sony hiánycikk konzolján.

(via)

Itt állíthatod be, hogy a Player az elsők között legyen a Google keresőben
Támogatott és ajánlott tartalmaink

A Leica-kamerás csúcstelefon, ami az utazók legújabb kedvence lesz

A meccsnézés utáni rendrakást erre az ügyes takarítógépre bíztuk

A Hold körüli infrastruktúra egyik alapkövét rakhatja le egy magyar vállalat

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szerinted melyik válogatott lesz a világbajnok?
30% Argentína
23% Franciaország
17% Spanyolország
7% Anglia
5% Brazília
18% Egy másik válogatott