Apokalipszisből sosem elég. Most A Föld után című film kapcsán gyűjtöttünk össze néhány feledhetetlen világvégemozit.

  1. 10 / 10

    Míg a világvége el nem választ

    Egy zizzent csajnak és egy lejtő alján fetrengő fickónak a közelgő világvége talán kevésbé megrázó esemény, mint másoknak, de a szerelem még ilyen körülmények között sem válogat, és végül ők is elkezdenek ragaszkodni egymáshoz és az élethez a nagy finisben. Az pedig csak bónusz, hogy ezúttal Keira Knightley sem nyomja fel plafonig a vérnyomásunkat.

  2. 9 / 10

    Az utolsó part

    Az 1959-es filmnél kevés alkotás mutatta be jobban a nukleáris apokalipszis lélektani nyomását, a cselekmény ugyanis az utolsó tiszta területen játszódik, ahová még nem jutott el a gyilkos levegő, de az elmúlás szele hamarosan ide is elér. Közben azt látjuk, ahogy az emberek próbálják élni a maguk életét, belelátunk a kapcsolataikba, félelmeikbe, miközben tudjuk, hogy hamarosan mindennek vége.

  3. 8 / 10

    Legenda vagyok

    Nem túl mókás dolog utolsó emberként a földön maradni, még akkor sem, ha egy német juhász cimborája is akad az embernek. A helyzetet bonyolítja, hogy sötétedéskor csúnyaságok jönnek elő, akiknek nem az a fő motivációjuk, hogy Kantról beszélgessenek hősünkkel. Szerencsére azonban kitartó munkával a férfi talál egy jó csajt magának.

  4. 7 / 10

    12 majom

    Bruce Willistől nem áll távol, hogy megmentse a világot, ha úgy adódik a helyzet (lásd: Armageddon), de van, amin sem ő, sem az időutazás nem tud segíteni. A 12 majom-ban ugyanis neki kell kinyomozni, hogy terjedt el egy végzetes vírus a bolygón, de egy olyan szövevényes történetbe csöppen az időutazó, amit neki és nekünk is nehéz átlátni. Mindenesetre csak annyit kell megjegyezni: Hitchcock Szédülés-ével megannyi párhuzamot mutató film zseniális és akárhányszor újranézhető.

  5. 6 / 10

    Apokalipszis most

    Igen, a címe miatt adja magát, hogy ez a film is belekerüljön összeállításunkba, annak ellenére, hogy inkább egy belső apokalipszisről van szó, amit a háború borzalmai miatt önmagában egyre mélyebbre csónakoázó Willard kapitány (Martin Sheen) él át. Coppola rendesen megszenvedett a filmmel, közhely, hogy ez picit az ő apokalipszise is, de bárhogy is volt, sosem lehetünk elég hálásak neki a pokoljárásáért!

  6. 5 / 10

    Melankólia

    Ha biztosan tudnánk, hogy itt a világvége, inkább szeretnénk úgy elképzelni utolsó napjainkat, mint Lars von Trier közelgő pornóját, nem úgy, mint a dán rendező depresszív Melankóliá-ját, amiben azt vizsgálja a botrányhős alkotó, hogyan dolgozzák fel az elkerülhetetlen pusztulást az egyes szereplők. Persze az artisztikus lassításokról sem kell lemondanunk.

  7. 4 / 10

    Majmok bolygója

    Bár maga a film nem a világvégét tematizálja, a híres zárójelenet minden idők egyik legkiábrándítóbb apokaliptikus befejezése, hiszen addig a pillanatig nyitott marad a kérdés, hogy ez egy idegen bolygó vagy a Föld, de a homokba térdelő főhős végső elkeseredése végül választ ad erre. Hatalmas klasszikus, amit a sok elbaltázott folytatás és Tim Burton remake-je sem tudott kicsinálni.

  8. 3 / 10

    Waterworld (és társai)

    A bolygó pusztulása mindig jó apropó egy kis popcornbevitelre, hiszen két látványos robaj között remekül lehet falni a mozis tápot. Roland Emmerich gyakorlatilag a zsáner specialistájává vált az évek során, ami nem feltétlenül jelenti minőségi munkák sorát, de tény, hogy ő és pár hasonszőrű alkotó előszeretettel fagyasztotta meg, öntötte el vízzel, kínálta meg ufókkal vagy egy bazi nagy meteorittal hőn szeretett lakhelyünket.

  9. 2 / 10

    Az esemény

    M. Night Shyamalan filmjeiben mindig is komoly volt Alfred Hitchcock hatása, karrierje indulásakor még korunk Hitch-ének is nevezték, de ezt a kijelentést hamar megbánta mindenki, többek között az olyan filmeknek köszönhetően, mint Az esemény. A gyilkos fákkal operáló biohorror erős Madarak-hatásokat mutat, valahogy mégis inkább Marky Mark Wahlberg kétségbeesetten értetlen arckifejezése maradt meg emlékezetünkben.

  10. 1 / 10

    Az út

    Ha egyszer eljön a világvége, valószínűleg nem egy izgalmas kaland lesz, mint mondjuk a 2012-ben, és nem is művészi hiszti, mint a Melankóliá-ban, hanem valami olyan sivár, lehangoló esemény, mint Az út-ban. Apa és fia töretlen menetelése a remény nevű délibáb felé úgy is megindító, hogy jó darabig sok minden akar lenni, csak épp megindító nem.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

A PlayStation Store-ban is eljött a fekete péntek, hogy leárazásokkal szédítsék a gémereket

További cikkeink a témában
Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!
Hirdetés