Fél órával nyitás után, nappal jutottak be az épületbe, menekülés közben a zsákmány egy darabját elvesztették.

Azt gondolnánk, a világ egyik leghíresebb múzeumát csak nagyon kifinomult módszerrel lehet kirabolni. Vasárnap reggel négy kapucnis-maszkos bűnöző cáfolta ezt: két nagyrobogóval odahajtottak a helyszínre, egy létrás kocsival odaálltak a Szajna parti épület mellé – ahol építési munkák zajlanak –, ketten felmentek a létrán az első emeleti teraszra, betörték az ablakokat, bejutottak a múzeumba, majd a vitrineket összetörve elvittek kilenc darabot Napóleon és császárné ékszergyűjteményéből.

A múzeum akkor már fél órája nyitva volt, de a tolvajok nem foglalkoztak a látogatókkal, nem alkalmaztak erőszakot. Nagyon profik – mondta Rachida Dati kulturális miniszter. Kilenc felbecsülhetetlen értékű darabot vittek el, a legértékesebbet, a 140 karátos Régens gyémántot viszont nem. Menekülés közben Eugénia császárné felbecsülhetetlen értékű koronáját elhagyták, megsérült, de legalább megvan.

Vasárnap zárva tartott a múzeum, természetesen nagy erőkkel folyik a nyomozás. Laurent Nuñez belügyminiszter, volt párizsi rendőrfőnök kimondta, ami nekünk is eszünkbe jutott: „A fényes nappal, nyilvánosan elkövetett lopás kérdéseket vet fel a létesítményének biztonságával kapcsolatban”.

(Forrás: Le Parisien, fotók: Getty Images)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A jövő, ahol 100 az új 60 – a hosszú élet titka egyszerűbb, mint gondolnánk

Ritkán tud ekkorát rombolni egyetlen gyalogos

Az egyik legismertebb ketrecharcos elmondta, ki a legkeményebb hollywoodi színész, akivel valaha dolga volt

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Szoboszlai iránt érdeklődik a Real Madrid. Mit gondolsz?
23% A Real Madrid már túl magas szint lenne neki.
77% Simán helye lenne, jelenleg a világ egyik legjobbja a posztján.
Divat, design, beauty, gaming – A legjobb magyar alkotókat keresik
Hirdetés