A Deadline jelentette, hogy pénteken különböző torrentoldalak felhasználói arra lettek figyelmesek, hogy letölthetővé vált a Sárkányok háza tizedik epizódja, aminek csak holnap kellett volna megjelennie.

Az ilyesmi egyáltalán nem ismeretlen az HBO számára, hiszen annak idején a Trónok harca több epizódja is erre a sorsra jutott, így valahol várható volt, hogy a hatalmas érdeklődés övezte előzménysorozat körül is lesz egy-két hasonló botrány.

A lap felvette a kapcsolatot a céggel, melynek szóvivője elmondta, hogy ők is észrevették, hogy baj van, sőt, már azt is tudják, melyik disztribúciós partnerüknél történt a szivárogtatás, vagyis

az esetnek valószínűleg jogi következményei is lesznek.

A stúdió a közlemény szerint agresszíven monitorozza és törölteti a netre felkerült tartalmakat, de azt mindannyian tudjuk, hogy mivel a fájlcserélő szolgáltatások használóit nem tudják egyenként utolérni, ez a törekvés igazi szélmalomharc csupán.

Az HBO azt javasolja a rajongóknak, hogy ne nézzék meg a silány minőségű kiszivárgott felvételt, helyette várják meg a hétfői premiert, hiszen az HBO Max felületén 4K minőségben nézhetik meg az évadzáró tizedik epizódot.

A Sárkányok háza óriási siker, a második évad gyártása pedig már el is kezdődött, így remélhetőleg jövő ősszel már vissza is térhetünk Westerosba egy jó kis tüzes-véres polgárháborúra.

Ez is érdekelhet:

Hét dolog, ami miatt már nagyon unjuk a szuperhősös filmeket

Nem azt mondjuk, hogy kivétel nélkül az összes ilyen mozi unalmas, de ez a hét dolog már biztosan.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kvíz: felismered egy másodpercből a 80-as évek tévéműsorfőcímeit?

Soroljuk, hogyan töltheted meg élményekkel ezt a hetet

5 jó hír a múlt hétről Prince-től a sörig

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Te tudod, mennyit keres a feleséged?
77% Igen
13% Nem
10% Nem szoktunk erről beszélni