Az Ezra Miller botrányai miatt eleve nem túl jó helyzetből induló Flash – A Villám óriási bukásként végezte a Warner számára, ám ez a film nemcsak ezért szégyenletes, és erről Tim Burton tudna a legtöbbet mesélni. Meg is tette.

A film bemutatását hatalmas fejvakarás előzte meg, hiszen a címszerepre besorozott Miller a premiert megelőző hónapokban egészen félelmetes ámokfutást mutatott be. Aztán a bemutató előtt valahogyan a stúdió rávette, hogy nyilvánosan vállalja be, hogy komoly mentális problémákkal küzd, ám még így is levették őt az alkotást népszerűsítő sajtókörútról.

Aztán kiderült, hogy Batman szerepére visszahozott Michael Keaton ide vagy oda, igazából nem sok nézőt érdekel egy egész estés Flash-mozi, főleg nem Ezra Miller főszereplésével. Ennek meg is lett az eredménye: az alkotás világszinten 268,5 millió dollárt tudott csak behúzni, ami már önmagában nagyon égő, úgy meg főleg az, hogy a produkció állítólag 300 millióba került a Warnernek.

A film azonban nem ezért fájhatott nagyon Tim Burtonnek. A direktor még az 1989-es Batman és az 1992-es Batman visszatér című mozikban rendezte a Michael Keaton-féle Denevérembert, akit most a stúdió ismét előkapart, hátha miatta özönlenek majd a nézők a filmre. Ez csak az egyik oka, amiért Burton foghatta a fejét, a másik a Superman Lives című projekt, mellyel a rendező annak idején rengeteget foglalkozott, mégsem kapott végül zöld lámpát. Ebben a filmben Supermant Nicolas Cage formálta volna meg, ám végül a filmet két évnyi előkészület után kukázták. A Flash – A Villám egyik jelenetében mégis volt egy totálisan öncélú és hatásbvadász jelenése a CGI segítségével botrányos minőségben életre keltett Cage-féle Supermannek, ami némi fanservice kedvéért csúnyán feltépte Burton sebeit.

A rendezővel most az Angol Filmintézet csinált interjút, melynek során szóba került a kukázott Superman-mozi is, és ezzel kapcsolatban a rendező nagyon keserűen nyilatkozott:

Azt kell mondjam, hogy ha sokáig dolgozol egy projekten, ami végül nem valósul meg, az az egész hátra lévő életedre hatással van. Hiszen elkezdesz szenvedélyesen viszonyulni dolgokhoz, és minden ilyen egy ismeretlen utazás, ez pedig nem valósulhatott meg. Ám még így is egy olyan élmény, ami egy kicsit mindig veled lesz.

Burton a kilencvenes évek végén két évet áldozott a produkcióra így nem csoda, hogy nem tetszett neki, amikor meglátta, hogy az ötlete milyen formában talált utat a vászonra. A rendező Keaton Batmanjének és Cage Supermanjének felhasználását a mesterséges intelligencia által létrehozott képekhez és videókhoz hasonlította, a Warnerről pedig ezt mondta:

Elvehetik, amit teremtettél – Batmant vagy bármi mást – és kultúrálisan kisajátíthatják, vagy nevezd ezt annak, aminek akarod. A Disney vagy a Warner Brothers rabszolgája vagy, azt csinálhatnak veled, amit akarnak. Az utóbbi években csendben lázadok mindezek ellen.

(Forrás: Variety, főkép: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Reisz Gábor filmje díjat nyert a velencei fesztiválon

A film október 5-én kerül a magyar mozikba, de szeptember 22-től premier előtti vetítéseken is látható.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

A világ egyik legegészségesebb itala egy magyar készítmény, és azt adja meg, amire szükséged van

Tréner? Panzió? Kozmetika? Így lehet a kutyád még boldogabb, miközben a te életed is könnyebbé válhat

Az antiszemitának bélyegzett Melissa Barrera csodásan néz ki meztelenül

További cikkeink a témában