Idén igazi májusi idő teszi még kellemesebbé a húsvéti hosszú hétvégét, így azt javasolnánk, hogy a tévé előtt bambulás helyett inkább töltsd az idődet a szabadban. Zabálás után persze bárkit megtámadhat a lustaság, amin egy kis mozizás könnyen átsegíthet. Ha már húsvét, akkor ilyenkor se szakadjunk ki a hangulatból és nézzünk inkább olyasmit, amiben dominál az ünnepi téma, vagy ha az nem, legalább nyuszi vagy csoki legyen benne! Össze is szedtünk tíz ilyet.

Kellemes húsvéti ünnepeket! (Joyeuses Pâques, 1984)

Itt egy igazi francia klasszikus, amit már a nyolcvanas évek végén is örömmel vetített a magyar királyi tévé. Mi azt javasolnánk, hogy ha lehet, Belmondo remek filmjét az eredeti szinkronnal nézd, hiszen Sztankay István legendás orgánuma rengeteget dob az élményen.

Wallace és Gromit és az elvetemült veteménylény (Wallace & Gromit: The Curse of the Were-Rabbit, 2005)

Az Aardman Animations az angol Pixar... vagy a Pixar az amerikai Aardman Animations. Azért mondjuk ezt, mert a stop-motion technikával alkotó brit stúdó olyan bábfilmeket hozott össze, melyek kreativitás tekintetében simán felveszik a versenyt a Disney ékkövének alkotásaival. Pont ilyen ez az egészestés Wallace és Gromit-trip, mely már csak a nyulas téma miatt is remek húsvéti néznivaló.

Brian élete (Monty Python's Life of Brian, 1979)

A húsvét mégiscsak egy keresztény ünnep, így adja magát, hogy a listában valamilyen módon szerepeljen a hagyomány eredetéül szolgáló bibliai történet is. Mivel törődünk veled, ezért nem ajánlanánk, hogy Mel Gibson vérgőzös mozijával, A Passió című alkotással cseszd el a kedved, helyette inkább vedd elő a Monty Python zseniális filmjét, amit nem lehet elégszer újranézni.

Miss Potter (2006)

A Miss Potter Nyúl Péter megalkotójának története, aki pedig a világ leghíresebb nyula, vagyis már meg is van magyarázva, mit keres ez a film egy húsvéti filmajánlóban. (Egyébként az alkotásnak túl sok köze nincs a húsvéthoz, ezt el kell ismernünk.) Ha még nem láttad, nyugodtan ess neki, mert egy igazi gyöngyszemről van szó, melyben Renée Zellweger kiváló alakítást nyújt.

Charlie és a csokigyár (Charlie and the Chocolate Factory, 2005)

Ha mindig is kíváncsi voltál arra, hogyan készül a csokinyuszi... akkor javasoljuk, hogy keress rá a Hogyan készült? című ismeretterjesztő sorozat ominózus részére. Ha azonban szórakoznál egy jót és maradnál az édességes tematikánál, Tim Burton mozija simán megér egy estet. Itt még Johnny Depp sem volt unalmas, bár a manírjait azért már fel lehetett ismerni.

Zootropolis – Állati nagy balhé (Zootopia, 2016)

A Zootropolis minden idők legjobb nyuszis animációja, ami úgy gyerekfilm, hogy közben simán belefér egy csavaros krimi, egy rakás popkulturális kikacsintás és felnőttek számára is értelmezhető poén. A numero uno családi mozi, amit képtelenség megunni, akárhányszor is kérnek belőle repetát az apróságok.

Nyúl Péter (Peter Rabbit, 2018)

És ismét a világirodalom leghíresebb nyula, aki a Sonynak köszönhetően már két egészestés filmet is kapott. Mi az első részt szerettük jobban, de akinek az tetszett, annak a második sem fog megakadni a torkán. Nem magasművészet, de a gyerekek imádják, és az már csak hab a tortán, hogy a felnőttek sem akarnak eret vágni tőle.

Húsvéti parádé (Easter Parade, 1948)

Íme egy hollywoodi klasszikus, régi húsvéti képeslapokra kívánkozó technicolor képekkel, amit egészen egyszerűen jó nézni. Judy Garland és Fred Astaire kettősétől garantáltan el fogsz olvadni, ha bírod az Álomgyár aranykorában készült zenés love storykat.

Csokoládé (Chocolat, 2000)

Megint a csoki és megint Johnnny Depp, de ezúttal egy kicsit felnőttesebb stílusban elmesélve. A Csokoládé remek romantikus történet, elbűvölő hangulattal, szimpatikus színészekkel és ínycsiklandó finomságokkal. Olyan, mint egy nagy pohár forró csoki egy csipetnyi chilivel. Garantáltan felmelegít.

Hank és Mike (Hank and Mike, 2008)

A Hank és Mike pont annyira húsvéti mozi, mint amennyire a Tapló télapó karácsonyi, de aki nem feltétlenül ragaszkodik az ünnepi hangulathoz, az simán tehet vele egy próbát. Azért arra készülj fel, hogy ez a film nem finomkodik. A gyerekeket tartsd távol tőle!

Ez is érdekelhet:

Tíz piszkosul kínos magyar film, amitől megtámad minket a szekunder szégyen

A Most vagy soha! apropóján összeszedtünk még kilencet.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Visszatér a kilencvenes évek népszerű kígyós horrorja, de nem úgy, ahogyan gondolnád

Sírva búcsúzott Millie Bobby Brown a Stranger Things stábjától az utolsó forgatási napon

Kívülről fújod a Reszkessetek, betörők!-et? Biztos? Teszteld!

További cikkeink a témában