Még egy világsztárnál is előfordulhat, hogy megrészegül önnön star powerjétől és ennek folyományaként túlbecsüli a saját érdekérvényesítő képességét. Itt van nyolc filmes, aki azt hitte, bármit kérhet, csak hogy megmozdítsa a fenekét. Aztán jött a koppanás.

Paris Hilton

Gyorsan elnézést is kérünk, amiért Paris Hiltonnal kezdjük a sort, hiszen a milliomos örökösnő pont annyira zenész, mint amennyire színész, na de mégis csak világhírű celeb, arról nem is beszélve, hogy a következő sztori miatt talán ő a lista legpofátlanabb tagja. Belsős források még 2009-ben szellőztették meg, hogy a Pancser Police című vígjáték forgatásának idején az alkotók megkeresték Hiltont, elvállalna-e egy rövid cameót a készülő filmben. Hilton állítólag egy három oldalas listával válaszolt a felkérésre, melyben felsorolta azokat a feltételeket, melyek teljesülése esetén hajlandó megtisztelni jelenlétével a forgatást. A listában olyan tételek voltak, mint hogy Hiltont élő homárokkal és Grey Goose vodkával kell várni a forgatáson, ha enni vagy inni támadna kedve. Az örökösnő szóvivője később ezt a történetet határozottan tagadta.

Lindsay Lohan

2016-ban a botrányhőssé cseperedő egykori gyerekszínész neve egy egészen fura sztori miatt bukkant fel ismét a bulvármagazinok címoldalain. A színésznőt meghívták egy orosz beszélgetős műsorba, melyre Lohan az ügyvédein keresztül azt válaszolta, hogy csak akkor hajlandó elfogadni a meghívást, ha kap 860 000 dollárt, egy fényűző lakosztályt az utazása idejére és egy egész stábot, ami csak a biztonságára figyelt volna. Ez eddig még nem annyira hajmeresztő, bár az összeg láttán egészen biztosan letették a hajukat a talk show szerkesztői. Ami azonban végleg kiverte a biztosítékot: Lohan feltételként szabta, hogy szervezzenek le neki egy találkozót az orosz elnökkel, Vlagyimir Putyinnal, akivel állítólag egy szelfit szeretett volna csinálni, illetve megvitatni vele néhány humanitárius témát. Ez végül nem jött össze, de a színésznő ennek ellenére is elvállalta a szereplést.

Bruce Willis

A mára súlyosbodó afáziája miatt végleg visszavonult Bruce Willis ázsiója a kettőezer-tízes évekre már megkopott, de azért még estek be neki minőségibb szerepek, és akciósztárként sem volt teljesen leírva. Annyira nem, hogy a Feláldozhatók első részébe 2010-ben még magától értetődően meg volt hívva, majd két évvel később a második eresztésben is tiszteletét tette. A harmadik részben azonban már nem kapott szerepet, aminek az okára vonatkozóan Sylvester Stallone osztott meg némi infót a követőivel. Egészen konkrétan őrültnek és kapzsinak nevezte Willist, aki – mint kiderült – minden egyes napért, amit a forgatáson töltött, egymillió dollárt kért a stúdiótól. Ez rengeteg pénz, így végül Stallone beintett Willis menedzsmentjének és meghívták helyette Harrison Fordot a produkcióba.

David Caruso

A CSI: Miami helyszínelők főszereplője a kilencvenes években is zsaruként nyomta a tévében. Ő játszotta az NYPD Blue című sorozat hősét, John Kelly nyomozót a széria első évadában, aztán a második évad negyedik részével már el is búcsúzott a nézőktől. Hogy miért, az csak Steven Bochco, a sorozat egyik producerének könyvéből derült ki, melyben emberünk megírta, hogy Caruso sokkal többnek gondolta magát akkoriban egy tévés színésznél. Annyira, hogy még az ügyvédeit is ráuszította a produkcióra, hogy valahogyan szabadítsák ki a szerepből, mígnem maga Bochco mondta azt, hogy elég lesz a feszkóból, menjen Caruso, amerre akar. Kiírták a szériából a karakterét és felvették főszereplőnek Jimmy Smits-t, aki további négy évadon keresztül volt a sorozat sztárja.

Kim Cattrall

A Szex és New York utolsó néhány évadában már annyira rossz volt a viszony a sorozat két sztárja, Sarah Jessica Parker és Kim Cattrall között, hogy ezt már nem tudták a színfalak mögött tartani, és a sajtó is értesült a két színésznő között beállt rossz viszonyról. A bajok ellenére még be tudták fejezni a szériát, sőt, még két egész estés filmet is leforgattak, a harmadik mozira azonban Cattrall már olyan követelésekkel állt elő, hogy a stúdió inkább kukázta a filmtervet. Belsős információk szerint a színésznő kikötötte, hogy csak akkor vállalja el ismét Samantha szerepét, ha a Warner pénzt ad az éppen fejlesztés alatt álló más filmjeire. Cattrall mindezt tagadta, és azt mondta, hogy azért nem vállalta el a munkát, mert már nem érezte magáénak a szerepet.

Mark Wahlberg

Ma már furcsának tűnhet, de David O. Russell eredetileg nem Bradley Coopert és Jennifer Lawrence-t szemelte ki a Napos oldal című film főszerepeire, hanem Mark Wahlberget és Anne Hathaway-t, és csak azért gondolta meg magát, mert egyszerűen nem boldogult Wahlberggel. Hiába ápolt jó viszonyt a színésszel, akivel a Sivatagi cápák című mozin is együtt dolgozott, az sokkal több pénzt kért a munkáért, mint ami Russell rendelkezésére állt. És ez még nem volt minden, Wahlberg ugyanis azt akarta, hogy legyen a szerződésében egy olyan kitétel, mely alapján a stúdiónak 900 000 dollárt kellett volna fizetnie abban az esetben, ha Hathaway valami miatt otthagyja a produkciót. A rendező és a producerek végül úgy döntöttek, hogy ebbe inkább mégsem mennek bele, és leszerződtették Coopert, aki kiváló választásnak bizonyult.

Nicolas Cage

Nicolas Cage-et azzal biztosan nem lehet megvádolni, hogy nem veszi komolyan a szerepeit, amiről Hollywood már egészen korán, az 1988-as A vámpír csókja című moziban megbizonyosodhatott, amikor a színész elfogyasztott egy igazi csótányt, csak hogy ezzel sokkolhassa a közönséget. Azt már kevesebben tudják, hogy Cage nemcsak itt ragaszkodott volna az igazi állatok alkalmazásához, de folyamatosan azzal traktálta a rendezőt, hogy használjanak valódi denevéreket távirányítású robotok helyett. A direktor, Robert Bierman végül nem engedett a színésznek a nyilvánvaló egészségügyi kockázatok miatt.

Crispin Glover

A Vissza a jövőbe-trilógia első részében Marty McFly apját alakító Crispin Glover hírhedten nehéz ember. Annyira, hogy a második részben Robert Zemeckis már nem is volt hajlandó vele dolgozni, helyette egy másik színészt maszkíroztak el úgy, hogy hasonlítson a Glover által korábban megformált karakterre. Ennek nemcsak az volt az előzménye, hogy a színész állandóan kritizálta a rendező kreatív döntéseit, de a folytatásért már annyi pénzt akart kérni, mint amit Michael J. Fox kapott a főszerepéért. A stúdió tehát köszönte szépen, nem kért a színészből, aki viszont cserébe beperelte a készítőket, amiért az ő arcvonásaival ruházták fel a helyére beugró színészt.

(Forrás: Ranker, képek: Getty Images)

Ez is érdekelhet:

Kiosztjuk a Player 2023-as filmes díjait

Soroljuk, melyek voltak idén szerintünk a legjobb filmek műfajonként, melyik volt a legerotikusabb és legbetegebb jelenet, a legnagyobb csalódás, a legfeleslegesebb remake és még sorolhatnánk. Lehet szemezgetni.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Hajítsd messzire a sablonokat, rendezd be úgy a lakásod, amire mindenki emlékezni fog!

Helly Hansen ismét a legjobbakkal állt össze a maximális teljesítményért

További cikkeink a témában
Megfogni a jövő építőit – Bálint Attila-interjú
Hirdetés