A filmrajongók jól ismerik a videojátékos átkot, ami az idők kezdete óta mérgezi a játékokból készült filmeket. Valamiért Hollywoodnak nem nagyon megy ez a műfaj. Silány adaptációkból épp ezért nem is lett volna nehéz toplistát faragni, de mi szeretjük a kihívásokat, ezért a héten a mozikban debütáló Gran Turismo apropóján összeszedtünk tíz olyan címet, amitől nem másztunk a falra. Művészeti értéket persze egyiktől sem szabad várni, de ezeknek legalább sikerült a bravúr: a forrásmű rajongói nem akarták kerékbe törni az alkotókat.

10. Warcraft: A kezdetek (2016)

Hűha, ekkora a baj? – gondolhatod, hiszen ez elméletileg egy top10-es lista lenne, melyekbe nem szokás olyan alkotásokat belepasszírozni, amik 6,7-es nézői pontszámmal rombolnak az IMDb-n. Nos, videojáték-filmekről van szó, melyek esetében nemcsak az számít, hogy egy átlagnéző mennyire tudja élvezni az adott alkotást, a Warcraft pedig igenis élvezetes tud lenni azok számára, akik ismerik a Blizzard által felépített fantasy világot. Nyilván nem magasművészet, de közel sem annyira rossz, mint amilyennek a közönség legnagyobb része elkönyvelte.

9. Uncharted (2022)

Az Uncharted az elmúlt évek legnehezebb szülése volt, melynek elkészítése során annyiszor cserélték le a rendezőt és annyiszor írták át a forgatókönyvet, hogy kifejezetten csodálkoztunk volna, ha ilyen előzmények után sikerült volna valami maradandót alkotni. Nem is sikerült, sőt, azokkal is egyet tudunk érteni, akik nem látták meg Tom Hollandban az ifjú Nathan Drake-et, de a világsikerű PlayStation-játéksorozatból készült mozi még ezzel együtt sem egy utolsó szórakozás. Egy fáradt vasárnap délutánon egészen jó választás ez a habkönnyű kalandfilm, még akkor is, ha nem ismered a forrásművet.

8. Tomb Raider (2018)

Persze, erősen véleményes, de nekünk egy hajszálnyival jobban tetszett az Alicia Vikander-féle Tomb Raider, mint az, amiben Angelina Jolie szaladgált rejtélyes kincsek után kutatva. Ha nem értesz velünk egyet, nyugodtan cseréld ki ezt a helyezést a 2001-es verzióra! Nagyjából azt is a nyolcadik helyre pakoltuk volna.

7. Mortal Kombat (2021)

Most el lehet kezdeni nyomni az erőltetett nosztalgiát és kijelenteni, hogy az 1995-ös Mortal Kombat jobb volt, mint a 2021-es, de – tisztelettel – ezt senki nem gondolhatja komolyan. Igen, ennek a filmnek is voltak hibái a butácska sztorival kezdve egészen a kiaknázatlanul hagyott karakterekig, de az tagadhatatlan, hogy itt-ott megidézte a játékok hangulatát, a trükkökkel sem voltak nagy bajok, kedvenc harcosunk – természetesen Scorpion – pedig majdnem annyira vagány volt, mint amilyennek látni szerettük volna.

6. Pokémon – Pikachu, a detektív (2019)

Na jó, a Pokémon-film sem váltotta meg a világot, de ismét emlékeztetnünk kell rá, hogy ebben a listában egy nem túl erős mezőnyből kellett kiszedegetnünk a legjavát. Mi sem emlékszünk négy év után a cselekmény minden fordulatára, de az megvan, hogy egészen jól szórakoztunk, amíg tartott. Lévén itt mégis csak pokémonokról volt szó, már ez is hatalmas dicséretnek számít.

5. Sonic, a sündisznó (2020)

A Sonic, a sündisznó inkább gyerekfilm, de azért a szülőknek sem kellett félniük, amikor elindultak az ifjakkal a moziba. Jim Carrey ráadásul kiváló a főgonosz szerepében. Egyszerűen jó őt látni, amint önfeledten bohóckodik.

4. Super Mario Bros.: A film (2023)

Tessék, egy friss, ropogós cím, hiszen a Super Mario-mondakörből készült animáció idei eresztés, ami nem hiába robbantott kasszát. Felhőtlen szórakozás, aminek sikerült a lehetetlen: elhalványította az 1993-as, Super Mario Brothers című borzalom sajgó emlékét.

3. Rontó Ralph (2012)

Ha csalást kiáltasz, végső soron igazad van, hiszen megszorítóan értelmezve ez a mozi nem egy videojáték alapján készült. Soha nem volt Wreck-It Ralph nevű masina a játéktermekben, a filmben viszont annyi videojátékos karakter tette tiszteletét, hogy a Disney alkotását nem tudtuk kihagyni a listánkból. Már csak azért sem, mert a Rontó Ralph hatalmas móka.

2. Rampage - Tombolás (2018)

Az 1986-os, nem túl bonyolult videojátékból Dwayne Johnson főszereplésével készült szintén nem túl bonyolult akciófilm, ami többször is szemforgatásra késztette azokat, akiknek addigra már kezdett elegük lenni a sztár egy kaptafára készülő mozijaiból. Mégis, a Tombolás sikeresen teljesítette a kitűzött célt: látványos volt, hangos, színes-szagos és itt-ott még izgalmas is tudott lenni. Ezzel simán jó nálunk a második helyre.

1. Silent Hill – A halott város (2006)

Bár túl sokan már nem emlékeznek rá, a Konami kultikus horrorjátékából bizony filmadaptáció is készült, ami igazi meglepetésre egészen klassz lett. A játék komor, reménytelen hangulata egy az egyben átjött, és így 17 év távlatából is van legalább két jelenet, amit az egykori néző simán fel tud idézni. Rémálomszerű trip, ami valóban nem volt korszakalkotó, de szerintünk még így is az egyik – ha nem a – legjobb videojáték-feldolgozás.

Ez is érdekelhet:

Tíz kiváló kísértetházas film, ha a héten debütáló Kísértetkastély után csalódottan távoznál a moziból

Te tényleg azért mentél el a Disney ifjúsági horrorjára, mert rettegni akartál? Sajnáljuk, de ugyanakkor segítünk is.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Nem fog tetszeni mindenkinek a Superman első előzetese

Visszatér a 80-as évek egyik legmenőbb Legója, a Blacktron Renegade űrhajó

Jenna Ortega és Paul Rudd egy bosszúszomjas egyszarvú elől menekülnek

További cikkeink a témában
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban
Hirdetés