Jurij és Julija a háború kitörése óta csak körülményesen, mindig más városban találkoznak.

A Kazimirova Design újragondolta Gustav Klimt A csók című festményét, aminek 2022-es változata egy, az orosz-ukrán háború által elszakított pár történetéről szól.

Julija és Jurij éppen az invázió előtt költözött új lakásba, kisebb felújításokat végeztek, és készültek a hatéves lányuk első iskolaévére. Aztán persze a háború mindent felforgatott.

Andrej Kezzin: A csók (2022)

Jurij csatlakozott a védelmi erőkhöz, Julia pedig többnyire Lviv és Harkiv között autózik, közösségi finanszírozás révén élelemmel, gyógyszerrel, rádiókkal látja el a hadsereget. „A férjem üzen, amikor láthat engem – mondja Julija. – Ír egy várost és egy lokációt, gyakran olyat, ahol még sosem jártam. Tehát odamegyek, így találkozhatunk.”

A képet a pár nyolcadik házassági évfordulóján készítette Andrej Kezzin. „Amikor megláttam, azonnal magamra ismertem benne – folytatta Julija. – Annyi utolsó csókot váltottunk, de nem tudjuk, valójában melyik lesz az utolsó.”

A képet készítő művész Insta-oldalán adományozni is lehet Julija számára.

(Forrás: The Art Newspaper, fotó: Andrej Kezzin)

Ez is érdekelhet:

Háborúra reagáló Kolodkó-szobor jelent meg Budapesten

Kolodkó újabb remek budapesti miniszobra bemutat Moszkvának.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Kajacsata Rolling Stones módra egy évtizedekig ismeretlen felvételen

Íme karácsony hetének tíz legérdekesebb streamingpremierje

Mennyire ismered a tíz legjobb karácsonyi filmet?

További cikkeink a témában
Életmód Otthon Így jutottunk a nyugati minimalizmustól az eklektikus ezredfordulón át az okosotthonokig – 20 éves a MaxCity, Kovács Zsófival beszélgettünk
Hirdetés