Vajon mi az, ami véletlenül sem hiányozhat egy baba ruhatárából? Igen, a bodyról beszélünk. A szülők nagy része egyet tud érteni abban, hogy a body a legpraktikusabb ruhadarab, amit csak használni tudunk. Vajon miért? Azért, mert tartja a pelenkát, ezáltal a gyerkőc dereka véletlenül sem marad fedetlen, nem fázik meg. A body az, amit biztos, hogy minden szülő előre megvásárol a csöppség számára, ráadásul nem egyetlen példányban.
Az alábbiakban eláruljuk, hogy miért alakult ez így.
Milyen korig kapható baby body?
A legnagyobb gond az, hogy a body csak bizonyos méretik beszerezhető. Általában pelenkahasználathoz kötik, ami úgy 2-3 éves korig tart. Ez a 92-98-as méretnek felel meg a legtöbb esetben. Ennél nagyobbat már ritkaság találni, ami talán az egyik legnagyobb bosszúság a szülők számára. A Pamutlabor Pólónyomda baby bodyjai azonban 104-es méretig beszerezhetőek, így ezekkel egy kicsit el tudjuk nyújtani a ruhák használatát.
Igaz, hogy ebben az időszakban pelenkára már nem nagyon van szükség, de a bodynak még ilyenkor is megvan a maga előnye. Amellett, hogy igen kényelmes, gondoskodik arról, hogy a gyermek ne legyen fedetlen, védi őket a megfázástól és a felfázástól. A kicsik gyakran ülnek le a földre, esnek el, így nem árt az extra védelem. Egyetlen szülő sem szereti, ha a gyermeke dereka a hideg időben csupaszon van, mert felcsúszik a pólója. Hiába a trikó és az atléta, amikor állandóan aktívak, akkor ezek is könnyen kicsúsznak a helyükről.
A baby bodyk típusa
Napjainkban a babaruhák kínálata rendkívül széles és egyre jobban az is lesz. Egy egyszerű body esetében már különféle mintákból, színekből, fazonokból és persze figurákból válogathatunk. Ott vannak például a csónaknyakú bodyk, amelyeknek a nyaka úgy van kialakítva, hogy kényelmesen elférjen benne a baba feje. Ezek fő előnye, hogy gyorsan ráadhatók a gyerkőcre, emellett nagyon egyszerűen használhatók, ráadásul ár-érték arányban is kiválóak.
Hátránya azonban, hogy az újszülöttek esetében meg kell támasztani a baba fejét, miközben megpróbáljuk ráhúzni a bodyt. Kell egy kis gyakorlás, de azért elég könnyen bele lehet jönni ebbe is. Pár öltözködés és minden természetessé válik.
A másik gyakran használt változat az átlapolós body, ami esetében a patentokat kikapcsolva kiterítjük a ruhát, majd ezt követően belehelyezzük a babát és ráhajtogatjuk a két oldalát. A végén mehet a patentok helyrerakása.
Mi a helyzet többméretes bodyval?
Bizony, már ilyen is létezik. Vagy anyag, vagy kialakítás, esetleg fazon hatására ezeket a modelleket több méreten keresztül is viselheti a gyerkőc. Gyakran rugalmas anyagból készítik őket, ezáltal együtt nő a babával. Ennek köszönhetően akár 2-3 méreten át is nyugodtan lehet használni.
Vannak olyan változatok, ahol dupla méretezéssel számolhatunk, hiszen ha elég rugalmas az anyag és vékony a szabás, akkor simán le tud fedni két méretet is. A legtöbb gyártó igyekszik úgy alakítani őket, hogy minél tovább viselhetőek legyenek, így kevesebb ruhára van szükség.
(Szponzorált tartalom)