A rendezvényszervezés az egyik legfelkapottabb szakma, mert mindig nagyon izgalmas feladatok elé állítja az embert. Egy esemény megszervezéséhez sokféle képességre van szükség, és jó, ha ismerünk hozzá pár hasznos eszközt is.

A látványtervezés fontossága

 

Egy nagyszabású esemény létrehozása nem egyszerű feladat, rengeteg szervezést és utómunkálatot is igényel. Az egyik legfontosabb dolog a programok kitalálásán túl a helyszín kiválasztása, majd berendezése. Ehhez azonban jó, ha felhasználunk egy látványtervező programot is, ami a modern korban szinte elengedhetetlen.

 

Egy ilyen szoftver kiválasztásához és elsajátításhoz vegyük igénybe profi szakemberek segítségét! A MOE Rendezvényakadémia alapítói egy remek kiadvánnyal segítik a rendezvényszervező szakma iránt érdeklődőket: ez a Rendezvényhelyszín MaximaLISTA! Itt minden fontos információ elérhető a kültéri és beltéri rendezvények berendezésével kapcsolatban. A szerző maga is gyakorló rendezvényszervező, emellett azonban oktat is: kurzusán kezdők és haladók is hasznos információkhoz juthatnak.

 

Egy rendezvény sikerét nagyban meghatározza a profizmus: és már a látványtervek bemutatásakor kiderül, ki mennyire jó szakember.

 

Miben segít egy látványterv?

 

Aki igazán igényes a munkájára, odafigyel minden apró részletre, az nem egy papírfecnin fogja átnyújtani megrendelőjének a látványtervet. Bár egyszerű berendezést használó eseményeknél elég, ha méretarányosan felvázoljuk, minek hol lesz a helye, de az igazi profik már látványtervező programokat használnak. Ezek általában AutoCAD alapú, mérnöki tervezőszoftverek, melyekkel 2D vagy 3D látványtervek is készíthetők.

 

Egy ilyen eszközzel a kezünkben magabiztosabban prezentálhatunk. Azonnal tudunk válaszolni a megrendelő kérdéseire, egyszerűen modellezhetjük, milyen következményekkel járnak az általa kívánt változtatások.

 

A szakszerű, modern látványtervekkel könnyen lenyűgözhetjük leendő ügyfeleinket, és mi magunk is hatékonyabban tudunk dolgozni.

 

A jó látványtervező programok főbb tulajdonságai

 

Nem mindegy azonban, milyen programot választunk ki a tervek elkészítéséhez: a méretarányos rajzolásra való képesség elengedhetetlen feltétel. Fontos, hogy a szoftver rendelkezzen az alábbi tulajdonságokkal:

 

  • Legyen CAD-alapú
  • Képes legyen 3D látványtervek kivitelezésére is
  • Lehessen benne importálni meglévő alaprajzot, és rendelkezzen beépített rendezvényhez kapcsolódó készlettel
  • Layer-alapú legyen: a rétegek kezelése miatt ez fontos

 

Természetesen hasznos az is, ha rajzolhatunk vele diagramokat, esetleg panorámaterveket is tudunk készíteni vele. Ha tagelésre is képes, akkor jól tudjuk rendszerezni az elkészült tervrajzokat.

 

Mindenképp érdemes kikérni szakértők véleményét vásárlás előtt: beszéljünk olyan tapasztalt rendezvényszervezőkkel, akik munkájuk során gyakran használnak ilyen szoftvert. Ők biztosan meg tudják mondani, mire kell még figyelnünk.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Ezekből a fotelekből még nagyobb élmény filmet vagy meccset nézni

A mesterséges intelligenciával az otthoni wifid is megtáltosodik

Magyarország ásványvíz-forrásai túracélpontnak is tökéletesek

További cikkeink a témában