Napjainkban egyre több féle masszázst találhatunk meg bármelyik szalonban. Az őket bemutató leírásokban néhol vannak utalások arra, hogy az adott kezelés már évezredek óta létezik és a világ egy távoli pontján fejlődött ki, a legtöbben azonban nem tudják, honnan is származik a masszázs. Ennek járunk most utána.
Az automatikus reakció
Képzeljük el, hogy egy hosszú, irodában töltött nap után végre felállunk a székünkből és fájdalom hasít a vállunkba. Mit teszünk?
Anélkül, hogy bármilyen bonyolult megoldást keresnénk, első reakciónk valószínűleg a fájdalmas izom kinyújtása és megdörzsölése lenne. Ez pedig nem más, mint egy rövid, önmagunknak adott masszázs. A legtöbb embernek tehát zsigeri reakciója a fájdalomra az izom lazítására tett kísérlet, ez pedig a régebbi korokban sem volt másképp.
Az ősi Kelet
Ha csupán az írott forrásokra támaszkodunk bizonyítékként, a masszázsok egészen i.e. 4000-ig, az indiai szubkontinensre vezethetők vissza. Ebben az időben már masszázst alkalmaztak az indiai orvoslásban, de a jóga részeként és a sport kiegészítéseként is megjelent az eljárás. Szintén a gyógyításban használtak masszázst más ősi népek is, így a babiloniak, az asszírok és a perzsák. Az ő esetükben a masszázs elsődleges célja a sebesült katonáik felépülésének gyorsítása volt.
Néhány évszázaddal később aztán Kínában jelent meg az emberiség egyetlen azóta is fennmaradt orvoslásról szóló könyve. Ebben a ma is keleti orvoslásként ismert tudomány alapvetései már megtalálhatók: foglalkozik reflexológiával, anatómiával, holisztikus módszerekkel, így masszázzsal is.
Egyiptom
Ha tudományokról van szó, nem feledkezhetünk meg Egyiptomról sem. Az évezredekkel ezelőtt élt emberek rendkívüli pontossággal ismerték az anatómiát, illetve a növények gyógyító hatásait. A – többek között masszázzsal – gyógyítani képes emberekre szinte mágusként tekintettek, így hatalmas köztiszteletben álltak.
Görögök, rómaiak
Végül, de nem utolsó sorban feltétlenül meg kell említeni az ókori görögöket és rómaiakat is. Ezekben a kultúrákban kiemelt szerepet kapott az emberi test jóléte, a sport, a táplálkozás és ezáltal a gyógyítás is. A masszázs a sportolók felkészülésének és a test regenerálásának is része volt. Technikáikat a korábbi korok embereitől vették át, majd tökéletesítették, így alkotva maradandót.
Masszázs Budapest szívében
A Central Harmony Massage Studio Budapest jól frekventált környékén várja vendégeit, hogy segítse a kikapcsolódást és gyógyulást. Masszázstípusaik között találhatók kínai, thai és svédmasszázs is, de terapeutáik között a kismama masszázsban és a nyirokmasszázsban is otthonosan mozognak. Tekintsd át szolgáltatásaikat és foglalj időpontot mihamarabb! Tapasztald meg azt a csodát, amit az emberiség már évezredek óta alkalmaz, és amit úgy hívunk: masszázs.
(Szponzorált tartalom)