A fogorvosok nem véletlenül kötik a lelkünkre, hogy kerüljük az édességek nagy mennyiségben történő fogyasztását, és rendszeresen mossunk fogat. Ha ugyanis nem fogadjuk meg ezt a tanácsot, annak fogszuvasodás, lyukas fog vagy valamilyen komolyabb ínybetegség lehet az eredménye.

Fontos tudnunk, hogy ha már megtörtént a baj, akkor az orvosok mindent megtesznek annak érdekében, hogy meg tudják menteni a fogunkat, súlyos esetben azonban sajnálatos módon nem kerülhető el a fogvesztés.

 

A foghiánynak számos negatív következménye lehet, elmozdulhatnak például a szomszédos fogaink, illetve nehezebbé válhat a rágás is. Ez esetben az úgynevezett cirkon fog remek megoldást jelenthet, ha nem szeretnénk, hogy a fogsorunk hiányos maradjon.

 

Mit érdemes tudni magáról az eljárásról, illetve a cirkon fogról? Most erről lesz szó.

 

Mi az a fogimplantátum?

 

A fogimplantátum lényegében nem más, mint egy mesterséges foggyökér, amit sebészeti úton ültetnek be az állcsontba annak érdekében, hogy tartós alapot biztosítson a fogpótlások számára.

 

Ha nagyon le akarjuk egyszerűsíteni, akkor azt mondhatjuk, hogy ez egy kisméretű csavar, amit közvetlenül abban a furatban helyeznek el a szakemberek, amit a csontban alakítanak ki. A gyógyulást követően pontosan olyan stabilan fog állni a rá készített fogpótlás, mintha az a saját fogunk lenne.

 

A fogimplantátum elkészítéséhez leggyakrabban titánt szoktak használni, mivel ez egy olyan fém, ami biokompatibilis tulajdonságokkal rendelkezik, azaz a szervezet jól tolerálja a jelenlétét, ennek köszönhetően pedig be tud integrálódni a csontszövetbe. Emellett pedig kellően tartós is.

 

Egy innovatív, fémmentes megoldás: a cirkon fog

 

A cirkonból készült fogimplantátumok manapság egy újfajta, innovatív megoldásnak számítanak, bár a cirkon fogászatban történő felhasználása több mint 25 éves múlttal rendelkezik.

 

A különböző fogászati technológiák, eljárások fejlődésének köszönhetően ma már van lehetőség arra, hogy a műgyökér ne titánból, hanem a legmodernebb cirkon kerámiából készüljön, melyre végül esztétikus cirkon korona kerül felhelyezésre.

 

Amellett, hogy a titánhoz hasonlóan a cirkon is egy biokompatibilis anyag, ami stabilan rögzül a csontban, remekül ellenáll a korróziónak, jól terhelhető, és a saját fogakhoz nagyon hasonló megjelenéssel bír. Az pedig már csak egyfajta plusz, hogy az anyagszerkezete miatt kevésbé hajlamos a baktériumok okozta gyulladásokra.

 

Mire számíthatunk a fogimplantátum kialakítása után?

 

A gyógyulás fogimplantátum után nem azonnal, hanem néhány hónap alatt zajlik le, mivel a csontnak össze kell nőnie. A pontos időtartamot a szájsebész egyénenként határozza meg, de általánosságban elmondható, hogy kb. 3-6 hónap múlva kerülhet sor a fogpótlás elkészítésére, ekkor ér véget ugyanis a gyógyulási folyamat.

 

Ezek tehát a legfontosabb dolgok, amikkel tisztában kell lennünk, ha arra készülünk, hogy valamelyik neves fogászati központ, például a Clinident oldalán fogimplantátum beültetésére kérjünk időpontot.

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így engedd be a dzsungelt az otthonodba

Megtaláltuk a rollert, ami végre az, amit kerestünk – A Boardy biztonságos, gyönyörű, és minden terepen használható

További cikkeink a témában