Nem is olyan régen a boltokban csak egy módja volt annak, hogy átjussunk a kasszán: sorba kellett állnunk, és meg kellett várnunk, amíg a kasszások egyenként bepötyögték a pénztárgépbe a megvásárolni kívánt termékek árát.
Ahogy a világ egyre gyorsabb, mi pedig egyre türelmetlenebbek lettünk, ez a megoldás már nem volt elégséges, hiszen manapság a szűkös időbeosztás - és nem mellesleg a hatalmas tömeg - miatt kinek van ideje arra, hogy hosszú időt töltsön a kasszák előtt ácsorogva?
Szerencsére mára már erre nincs szükség, hiszen az etikett címkéknek, illetve a vonalkódolvasóknak köszönhetően sokkal gyorsabb és kényelmesebb lett a vásárlás folyamata. Öntapadó etikett címke, ami nyomtatás után azonnal rákerül a termékekre - igen, ilyen típus is létezik.
Mit érdemes tudni az etikett címkékről? Milyen fajtái vannak? Hogyan kell használni őket? Ígérjük ezekre a kérdésekre is választ adunk mai cikkünkben!
Milyen célt szolgál az etikett címke?
A WebMAX kínálatában is megtalálható etikett címkék nagyon hasznos kiegészítők, ugyanis a rajtuk szereplő adatokkal informálják a vásárlókat.
Gondoljunk például az élelmiszerboltokban kapható termékekre, melyeken szintén megjelennek, és többek között a tápértékről, a gyártás helyéről, az elkészítés módjáról vagy a szavatossági időről adnak tájékoztatást.
Ezenkívül találkozhatunk velük úgy, hogy küldeményekre, csomagokra vannak ráragasztva, mely esetben az adatszolgáltatáson kívül a termékek nyomon követhetőségét is elősegítik.
Milyen fajtái léteznek?
Az etikett címkéknek többféle típusa is létezik attól függően, hogy milyen anyagból készülnek, illetve milyen speciális tulajdonságokkal rendelkeznek. Az anyaguk tekintetében előállíthatóak papírból, textilből és akár műanyagból is, ami pedig a kialakításukat illeti, léteznek többek között öntapadós, hőérzékeny, illetve holografikus típusok is.
Milyen eszközre van szükség a használatához?
Az etikett címkéket mindenekelőtt meg kell tervezni, melyet speciális szoftverekkel tudunk megtenni. Ezt követően szükségünk van egy címkenyomtatóra, amivel ki tudjuk nyomtatni az előzőleg megtervezett címkéket.
Amennyiben lehetővé teszik a termékek nyomon követhetőségét, beazonosíthatóságát, és ebből a célból rájuk kerül a vonalkód is, akkor azok használatához egy vonalkódolvasó is kelleni fog. A készüléket a vonalkódhoz kell tartani, mely azt érzékelve automatikusan beolvassa az adatokat, az információk utána megjelennek, és kezelhetővé válnak a számítógépen.
Látható tehát, hogy az etikett címkék nagyon hasznos eszközök, hiszen az elmúlt években nagymértékben felgyorsították a vásárlás folyamatát. Miután nyomtatás formájában rákerül az adott termék vonalkódja, már csak egy vonalkódolvasóra van szükség, hogy az adatai - így az ára is - bekerüljön a számítógépes rendszerbe.
(Szponzorált tartalom)