Nem könnyű feladat besűríteni egy-két oldalra azt a sok tudást, amelyet a gyógyszerésztudományi karon, és a későbbi gyakorlati helyeinken szereztünk. Ezért is gondoltunk arra, hogy a mai cikkünkben megmutatjuk, hogyan prezentálhatjuk úgy a tudásunkat és a képességeinket, hogy a jelentkezés során nyert ügyünk legyen.  

Mennyire keresettek a gyógyszerészek?

 

A többi egészségügyi szektorhoz hasonlóan itt is elég nagy munkaerőhiány mutatkozik, amelynek köszönhetően a gyógyszertárak és a magánkórházak két kézzel kapkodnak a jó szakemberekért.

 

Ebben a Békéscsabaállás https://bekescsabaallas.hu/allasok/egeszsegugy-gyogyszeripar aloldalán is megpályázható munkakörben tehát elég jók az elhelyezkedési esélyeink. Az átlagnál magasabb fizetést pedig még nem is említettük. Sok helyen már a pályakezdő nettó bére is eléri a 300 ezer forintot.

 

Hogyan írjuk meg az önéletrajzunkat?

 

Mivel a gyógyszerész munkakör betöltéséhez alapvető elvárásnak számít a szakirányú tanulmány és a szakmai tapasztalat, ezért fontos, hogy az önéletrajzban ezekre a szekciókra kerüljön a hangsúly, legyenek jól kivehetők.

 

Emellett elengedhetetlen még a hibátlan helyesírás. Gondoljunk csak bele, hogy milyen képet fest az rólunk, ha egy nyelvtani hibákkal tarkított önéletrajzot küldünk be! A HR-es biztos nem azt feltételezi majd rólunk, hogy precíz szakemberek vagyunk.

 

Ami pedig a CV formátumát illeti, a klasszikus önéletrajz jobb választásnak bizonyul, mivel ez a tapasztalatra helyezi inkább a hangsúlyt, amellyel valószínűleg már biztosan rendelkezünk.

 

Soroljuk fel a tapasztalatainkat!

 

Ahhoz, hogy a HR-es át tudja látni, hogy megbirkózunk-e a felmerülő feladatokkal, nem elég csupán az adott intézményt és a pozíciót megnevezni, szükség van a feladatkörök rövid, de átfogó felsorolására is, a magánegészségügyi szektorban különösen.

 

Például: gyógyszerészként dolgoztunk a Richter Gedeonnál, ahol a feladataink közé tartozott

 

  • a helyi szakhatósági követelmények biztosítása a gyógyszerek minőségellenőrzése során,
  • részvétel a gyógyszerek további forgalmazása kapcsán felmerülő engedélyek megszerzésében,
  • tájékoztatás a nem megfelelő gyógyszerekről és a forgalomból való kivonásra irányuló intézkedésekről.

 

Pályakezdőként pedig belevehetjük ebbe a részbe akár a kötelező szakmai gyakorlatot is, például a vegyészmérnök gyakorlatot, amely különösen nagy előnyt jelenthet a jelentkezés során.

 

Végül pedig jöjjön a “tanulmányok” rész!

 

Ebben a szekcióban csak abban az esetben soroljuk fel a gimnáziumi végzettséget, ha az is releváns a megpályázott pozíciót illetően. Például, ha mondjuk biológia szakon végeztünk.

 

Az elvégzett szakok elnevezése alá pedig mindig kerüljön oda az iskola/intézmény neve, a kezdő és a végdátum, illetve a város neve. A summa cum laude vagy a kiváló minősítéssel megszerzett diploma nagy előnyt jelenthet, így ha rendelkezünk vele, akkor mindenképpen említsük meg!

(Szponzorált tartalom)

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Milyen borospoharak léteznek, és melyikből mit igyunk? Mutatjuk, hogy miért nem mindegy!

Itt az a Xiaomi, ami szembeszáll a csúcstelefonokkal

Így lettem villanyborotva-hívő – Braun S9 Pro+-teszt

További cikkeink a témában
Mutatunk egy őszi fesztivált, ami az újbort és a libás ételeket ünnepli
Hirdetés