Bár az Apple minden egyes modelljénél arra törekszik, hogy minél strapabíróbbra és tartósabbra tervezze, de ez még nem jelent garanciát a készülék maximális védelmére. A telefonunk ugyanis manapság olyannyira hozzátartozik a mindennapjainkhoz, hogy szinte elkerülhetetlen, hogy ne tartsuk egész nap a zsebünkben, a fürdőkád peremén vagy épp az autó rádiója alatt, amelynek köszönhetően számtalan veszélynek tesszük ki.
Főként ezért is elengedhetetlen egy iphone üvegfólia, amely a mindennapi használatot egyáltalán nem befolyásolja, ám a jelenléte mégis mindennél fontosabb. Maximális védelmet nyújt a kijelző megkarcolódása és törése ellen, amely egyébként rendkívül gyakran előfordul a 35 éven aluli fiatalok körében.
Az elérhető üvegfólia típusok
A törésálló üvegfólia ellenáll a karcolódásoknak és a horzsolódásoknak, továbbá elnyeli az ütődésekkor keletkező rezgési energiákat, így egy esetleges sérülés esetén az üvegfólia fog összetörni, és nem a képernyő. Ráadásul, mivel nem pókhálósra, hanem szilánkosra törik, így a leszedésüknél nem áll fenn annak a veszélye, hogy az éles repedésekkel elvágjuk az ujjunkat.
A továbbfejlesztett változata a 3D üvegfólia, amely nem csupán a készülék képernyőjére fókuszál, hanem a teljes előlapját lefedi. Azt viszont mindenképpen meg kell jegyeznünk vele kapcsolatban, hogy egyáltalán nem kompatibilis azokkal a tokokkal, amelyek erősebben tapadnak a készülékre. Ezek ugyanis felnyomhatják, amelytől szinte használhatatlanná válik a készülék.
De nem mehetünk el szó nélkül a betekintésgátló védőfólia mellett sem, amely az egyedi technológiák és a speciális bevonatok használatának köszönhetően lehetővé teszi a látószög minimalizálását, vagyis a képernyőt csak az láthatja, aki közvetlenül ránéz.
Tippek az otthoni felhelyezésükhöz
Bármelyik típus mellett is tesszük le a voksunkat, alaposan oda kell figyelnünk a felhelyezésükre, mivel az számos hibaforrást hordozhat magában. Az egyik legnagyobb, ha nem kellő gyorsasággal helyezzük fel a kijelzővédőt, ami a ragasztóanyag eltávolítását követően statikusan feltöltődik, melynek hatása, hogy magához vonzza a levegőben körülötte található porszemeket.
Az üvegfólia felhelyezése után keletkező apró (vagy kevésbé apró) buborékokat pedig még nem is említettük, amelyek még a leggyakorlottabb kezek között is előfordulhatnak. Ha netalántán mi is így járunk, vegyünk kézbe egy hitelkártyát vagy valamilyen hasonló méretű tárgyat, ami éppen kézbe esik, és simítsuk le a kijelzővédőt.
Ez a módszer csak a kijelző szélén keletkező buborékok esetében hatékony, középről igencsak problémás eltávolítani őket. Ezért is javasolják a szakértők ilyen esetben, hogy próbálkozzunk inkább újra a felhelyezéssel.
Ha nem boldogulnánk vele
Amennyiben nem tudjuk megoldani a kijelzővédő otthoni felhelyezését, akkor érdemes inkább profikra bízni a dolgot. Térjünk be az Iglass viszonteladóinak egyikéhez, ahol rengeteg sikertelen üvegfólia felhelyezésen átesett készülék fordult már meg.
(Szponzorált tartalom)