Nem is vártunk mást: Kozák Danuta egyesben is olimpiai bajnok lett, és megszerezte a magyar csapat hetedik aranyérmét és tizennegyedik érmét a riói ötkarikás játékokon.

Nem az övé volt a legjobb rajt, de 250-nél már vezetett, majd borzasztóan megverte a teljes mezőnyt: majdnem két másodpercet vert a második helyezett Emma Jörgensenre és a harmadik Lisa Carringtonra. Fantasztikus!

A hetedik magyar aranyérmet Kozák Danuta nyerte!

Női K–1 500 méter

1. Kozák Danuta (Magyarország) 1:52.494
2. Emma Jörgensen (Dánia) 1:54.326
3. Lisa Carrington (Új-Zéland) 1:54.372

Kozák Danuta a 2012-es londoni olimpia 500 méteres kajak négyes és egyes aranyérme után, Rióban is csúcsra ért Szabó Gabriellával 500 méteres kajak kettesben, és most ugyanilyen a távon egyesben is. Négy olimpia aranyával pedig ő lett a magyar kajak-kenu sport legsikeresebb olimpikonja.

(Fotó: MTI / Kovács Tamás)

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?