Sejteni eddig is lehetett, most viszont már maga a tettes vallotta be.

Az angol sajtó csak Büfécsatának hívja a 2004-es Man. United–Arsenal meccset. A rangadót az MU nyerte 2–0-ra, ezzel megszakította az Arsenal 49 meccses veretlenségi sorozatát. A meccs balhés volt, az ágyúsok nem tudták feldolgozni, hogy egyrészt kikaptak, másrészt a játékvezető a hazaiakat segítette.

„Zajt hallottam, majd kimentem az öltözőből, kezemben egy szelet pizzával. Láttam, hogy Campbell, Ferdinand és Keown lökdösődik. Én is be akartam szállni, de fogalmam sem volt, hogy mit csináljak. Végül eldobtam a pizzát, aztán láttam, hogy kit találtam el. Elnézést kérek Sir Alextől, tényleg nem volt szándékos.”

Mondta Cesc Fábregas, aki akkor még csak 17 éves volt, így nem csoda, hogy majdnem összecsokizta magát az eset után. Az viszont már meglepőbb, hogy egészen idáig hallgatott a sztoriról, és csak 13 évvel később kért bocsánatot.

Ferguson egyébként már sejtette, ki dobta meg, most viszont már mindenkinek tiszta az angol foci elmúlt 20 évének egyik legnagyobb rejtélye.

Támogatott és ajánlott tartalmaink

Reklamált, majd pillanatokkal később szerzett egy nagy gólt a ZTE játékosa

Ronaldinhót idéző gólt szerzett a City játékosa, Guardiola azonban így is foghatja a fejét

70 méterről vágta be a bajnokság gólját a Real Madrid futballistája

További cikkeink a témában
A Player kérdése: Hétvégén indul az F1-szezon. Követed az idei bajnokságot?
25% Persze, nagyon várom már a futamokat.
15% Többnyire igen, megpróbálok minél inkább képben lenni.
17% Ha belefutok, belenézek egy-két futamba.
43% Nem érdekel az F1.