Nem kimondottan kerek az évszám, viszont mi minden alkalmat megragadunk, hogy megmutassuk, mert egy csoda.

A világ leghíresebb szabadrúgását 1997. június 3-án lőtte Roberto Carlos, a Konföderációs Kupa nyitómeccsén Franciaország és Brazília játszott.

A franciák jelenlegi szövetségi kapitánya, Didier Deschamps a 24. percben szabálytalankodott 36 méterre Barthez kapujától. A távolság ellenére négy embert küldött a sorfalba a kapus, de kevésnek bizonyult. Robi Carlos lövése ugyanis kikerült mindenkit.

A brazil védő sem akarta elhinni, hogy a kifli a kapuban végződik:

„Amikor a labda elhagyta a lábam, azt hittem, hogy nagyon mellé fog menni. Ez volt az első és az egyetlen alkalom, hogy így meg tudtam csavarni egy labdát.”

A tudósok egyébként rájöttek, mi történt, legalábbis ezt állítják:

a labda csigaház vonalú röppályára indult, amiben a kanyar a távolsággal élesedik.

A vezető kutató szerint minden olyan csavart lövés ilyen pályát írna le, amiben ennyire pörög a labda. A különbség az, hogy vagy túlságosan közel van a kapuhoz, és nem jön ki a tekerés, vagy nem elég erős a lövés, és földet ér a labda. Carlosé erős volt, 137 km/h.

A meccs 1–1 végződött.

Player Adventi Kalendárium Player Adventi Kalendárium
Támogatott és ajánlott tartalmaink

Így lehetsz te is részvényes az MBH Bankban!

Ünnepi útmutató férfiaknak, akik olyan ajándékot akarnak adni, ami valóban megérinti a szívet

A Xiaomival könnyebb az ünnepi készülődés

A Player kérdése: Te szoktál magadnak ajándékot venni karácsonykor?
34% Igen, persze, szerintem teljesen normális.
66% Nekem ez fura, nem, nem szoktam.
Öt pikáns ajándékötlet a barátnődnek, ha idén kicsit felforrósítanád a karácsonyt
Hirdetés