A Liverpool megcsinálta a lehetetlennek vélt bravúrt, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe.

A barcelonai 0–3 után a Liverpoolból sérülés miatt hiányzott Szalah és Firmino is, Klopp Shaqirivel és Origivel kezdett Mané mellett a támadósorban, és bekerült a kezdőbe Alexander-Arnold is. A másik oldalon Valverde nem változtatott, a Camp Nouban látott tizeneggyel kezdett a Barcelona.

A Liverpool olyan startot vett, amilyet egy ilyen helyzetben levő csapatnak vennie kellett, rögtön nyomás alá helyezték az álmosan kezdő Barcelonát, Origi góljával már a 7. percben vezettek a vörösök:

Az első félidőben a Barcelonának is meg voltak a helyzetei, akár több gólt is rúghattak volna a katalánok, de vagy Messi hibázott, vagy Alisson védett bravúrral. A másik oldalon a Pool nyomott, de gólt már nem szerzett az első 45 percben.

• Az első félidő statisztikái:

Squawka Football on Twitter

Liverpool 1-0 (1-3) Barcelona HT: Shots: 7-5 Pass accuracy: 77%-81% Chances created: 4-5 Possession: 46%-54% Divock Origi's early strike hands Reds the lead on the night but they still trail by two goals in the tie.

A Liverpoolnak a második félidőben is sikerült a tökéletes start, két perc alatt kettőt rúgtak a hazaiak. A csereként beállt Wijnaldum duplázott:

A holland második gólja:

A teljesen összetört, formán kívül játszó Barcelona megkapta a negyedik gólját is, Origi is duplázott:

A Liverpool szenzációsat futballozva megfordította a párharcot, és zsinórban a második BL-döntőjébe jutott be. A Barcelona pedig zsinórban a második évben esik ki úgy, hogy hazai pályán háromgólos előnyt szerzett.

Liverpool–FC Barcelona 4–0 (1–0)
Gólszerző: Origi (7. 79.), Wijladum (54., 56.)
Továbbjutott: 4–3-as összesítéssel a Liverpool

A Barcelona ügyesen keverte a lapokat, történelmi szerződést írhat alá a Nike-val