Egymás után a harmadik klasszikust húzta be a Madrid, és ezzel most a bajnokság élére is állt.

Borzalmas körülmények között játszották az el Clásicót, volt egy időszak a meccsen, amikor a pályát sem lehetett látni az esőtől. De mielőtt teljesen leszakadt az ég, a Madrid két védelmi zavartságot kihasználva ellépett két góllal, különösebben meg sem kellett hozzá izzadnia Zidane csapatának.

Pedig Benzema góljáig egész jól játszott a Barcelona, úgy tűnt, jó húzás a 3-5-2-es felállás, és hogy hagyják a Realt támadni, hogy legyen terület.

Utána viszont a Madrid játszhatta azt, amiben nagyon jó: a kontrát. De végül nem ebből, hanem egy duplán megpattanó Kroos-szabadrúgásból nőtt két gólja a hazaiak előnye.

A második félidőre szerkezetet váltott Koeman, jobbak is lettek, de csak egy Mingueza-gólja futotta.

A meccs utolsó támadásánál Ilaix Moriba a keresztlécet rúgta szét, így maradt a 2–1, a Real előzött. A Barcelonát és az Atléticót is, a Barcával szemben duplaelőny, hogy oda-vissza legyőzte.

Real Madrid–FC Barcelona 2–1

Gólszerző: Benzema (13.), T. Kroos (28.), ill. Mingueza (60.)

Két góllal megnyerte az el Clásicót a Real Madrid Barcelonában

Remek meccset játszott a megfiatalított, átalakulóban lévő Barca és a szintén kicsit önmagát kereső Real.

(Fotó: Diego Souto/Quality Sport Images/Getty Images)

Mi kell ahhoz, hogy a kutyád ne csak boldog legyen, de a legjobb barátoddá is váljon?