Teljesen őrült az idei BL-szezon, szenzációs meccseket láthatunk, óriási fordításokat, nagy küzdést. Amszterdamban pedig egy hihetetlen továbbjutást.

Pochettinónak most kicsit könnyebb dolga volt, mint az odavágón, mivel a koreai támadója, Szon már játszhatott. Kezdett is,a háromvédős rendszert meg dobta az argentin menedzser.

UEFA Champions League on Twitter

✅ Vertonghen, Wanyama and Son all start for Tottenham #UCL

Az Ajax edzője, Ten Hag a szokásos kezdőjét egy helyen módosította alapból: Veltman helyére Mazraui került be. Majd még egyszer, kényszerből: Neres a bemelegítésnél jelezte, nem tud pályára lépni, Dolberg került a helyére a kezdőcsapatba, Tadic ment ki a szélre.

❌❌❌ One change for Ajax ? Mazraoui replaces Veltman #UCL

Neres hiánya akár meg lőhette volna az Ajaxot, a brazil 27 gólban volt benne ebben az idényben. De nem, Ten Hag csapata nem a Barcelona, van tartása, hiába roppant fiatal. Nem állt be bekkelni, de tojt be a téttől, ismét nekiment a Tottenhamnek. A 19 éves csapatkapitány, De Ligt gyorsan irányba is állította a csapatát, fejelt egy gólt az 5. percben. 1–0

Egy percre rá egyenlíthetett volna a Spurs, de Szon váratlan lövése éles szögből a kapufán csattant. De ezen kívül is volt még helyzete az angoloknak, Onana azonban rendre védett. Az Ajax mégsem állt be bekkelni, meg is lett az eredménye, Zijes egy szép támadás végén kilőtte a hosszút. 2–0

Azt hittük, eldőlt, hiszen összesítésben 3–0 az Ajaxnak, de ez az idei BL nem olyan. A Tottenham a háromgólos hátrányban sem adta fel, én nyomott a második félidő elején egy Liverpoolt; Lucas Moura pedig egy Wijnaldumot: négy perc alatt kettőt lőtt a brazil.

Előbb az 55. percben. 2–1

Majd az 59.-ben. 2–2

Egy fiatal csapat azért ilyenkor könnyen szétesik, és/vagy betolja a buszt, de nem az Ajax. Egy gólra a Tottenham a döntőtől? Akkor megyünk és rúgunk még. Jöttek is az Ajax-helyzetek, de csak kapufáig jutott Zijes. Ten Hagnak bele kellett nyúlnia a meccsbe, átalakította, stabilizálta a csapatát, mert a Tottenham nyomott, fizikailag fölénybe került. Valamennyire sikerült is, ám Llorentét nehezen tudták tartani, majd Verthongen rúgott egy kapufát a 87. percben.

De nem volt vége, Lucas Moura tartogatott még egy gólt, a 96. percben! A brazil egy félidő alatt mesterhármast lőtt. 2–3

Teljesen hihetetlen, de Barcelona után a hollandok is leolvadtak 3–0-ról, a Tottenham meg csodát tett.

Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó

Ajax–Tottenham 2–3 (2–0)

Gól: De Ligt (5.), Zijes (35.), ill. Lucas Moura (55., 59., 96.)

(Fotó: Dan Mullan/Getty Images)

A City középpályása odaszúrt a Real Madridnak: Csak egy csapatot láttam a pályán